“Sektörel yatırımlar deprem bölgesine yapılmalı”

“Sektörel yatırımlar deprem bölgesine yapılmalı”

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Hakan Şeref Olgun, sektör yatırımların deprem bölgesindeki esnaf ve üreticileri yönelmesini arzu ettiklerini belirterek, “İyilik yolunda da tüm halkımızın iyi yüreğine sesleniyoruz. ‘çokiyihareket hashtag’iyle, bölgeye kazandırma hareketi başlatıyoruz” dedi

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Av. Hakan Şeref Olgun, Kahramanmaraş’ta depremzedeleri ziyaret etti.
“ÖNCELİKLE BÖLGE ESNAFINI VE ÜRETİCİLERİ AYAĞA KALDIRMALIYIZ”
Deprem bölgesindeki ihtiyaçların farkında olduklarını belirten Olgun, “Gerekli desteği sağlamak için bir çalışma yapmaya karar verdik. Öncelikle bölge esnafı ve üreticilerini ayağa kaldırmak zorundayız ki iş gücünün aldığı yarayı daha çabuk ve daha sağlıklı bir şekilde sarabilelim. Tüm yatırımcılara, fon sağlayıcılarına, gönüllülere, gönlü büyük halkımıza sesleniyoruz. Yardım malzemelerinizi, öncelikli olarak bu bölgenin üreticilerinden, enkazda zarar görmüş atölye ve fabrikaların depolarından kurtarılabilen malzemelerinden temin etme yoluna gidiniz. İplik ve tekstil sektörünün önemli bir pazar payını oluşturan bu bölgede, deprem felaketi öncesinde üretilmiş ve şu anda ulaşılabilir olan ürünlerin satın alınmasına yol açmak istiyoruz. Süreç dahilinde de sektör yatırımlarının bu bölgedeki esnaf ve üreticilerine yönelmesini arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
“TÜM ÜLKENİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”
“Halkımıza güveniyoruz. Bu çağrımıza kulak vereceklerine, hareketimize katılacaklarına dair inancımız tam.” diyen Olgun, “Deprem bölgesindeki sektörü yeniden ayağa kaldırmak için, tüm ülkenin desteğine ihtiyacımız var. Sesimizi duyun ve duyurun. Deprem bölgesinin yeniden kalkınması, istihdamın artması ve bu vesileyle bu toprakların terkedilmesinin hayatta kalmak için son çare olarak düşünülmemesi için iyi düşünüyoruz. İyi çalışıyoruz. Bu iyi’lik yolunda da tüm halkımızın iyi yüreğine sesleniyoruz. ‘çokiyihareket hashtag’ iyle, bölgeye kazandırma hareketi başlatıyoruz. Daha önce yardım ulaştırma ve durum tespit ziyaretlerimizde depremzede çocuklarımızın bir isteği olmuştu bizden. Takım formaları ve spor malzemeleriydi bu istekler. Çocuklar bizim önceliğimiz. İstekleri, dilekleri bizim için emirdir. Hemen harekete geçip takım formalarını temin ettik. Zaten ne zaman bir alış-veriş yapsak aklımızda hep iki soru oluşuyor tam 35 gündür.” dedi.
“AYNI HAREKETİ DEPREMİN TÜM İLLERİNDE ÜSTLENDİK”
Olgun sözlerini şöyle tamamladı: Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz de bu aldığımız ürünlere ulaşabiliyorlar mı? Kasaya ödeme yaptığımız tutarlar deprem bölgesinde bir esnafın kazancı olsa, acaba kaç aileye dokunurdu sorularını icraate dönüştürmek bizim görevimiz. Bu mefhumla çıktığımız yolda, Kahramanmaraşspor Klübümüzün de formalarının ve spor kıyafetlerinin üretildiği fabrikanın enkazlarından kurtarılabilmiş ürünlerini yine bu bölge halkına ulaştırmaya aracılık etmiş olduk. İyi hareket; bizce budur. Aynı hareketi, diğer dokuz ilimizde de başlatma sözcülüğünü üstlenmiş bulunmaktayız. Bu ‘#çokiyihareket’ projemizi başlatmamızda bize ilgisini ve çabasını esirgemeyen Kahramanmaraşspor Klübü çalışanlarına ve depolarını açan yöneticilere de teşekkürü borç biliriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM