Gecek Termal’de 232 fidan toprakla buluştu

Gecek Termal’de 232 fidan toprakla buluştu

Gecek havzasındaki termal zenginliğin verimli kullanılması, devremülk sisteminin güzel bir örnek olarak ortaya konulması amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kurulan Gecek Termal Anonim Şirketi’nin bulunduğu alana 193 adet batı çınarı, 9 dişbudak ve 30 adet lale olmak üzere 232 yeni ağaç dikildi

 

Ağaç dikme törenine; Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çiloğlu; Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları ve ATSO Meclis Üyeleri Mehmet Kurşun ile Selçuk Türkmen, Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi ve ATSO Meclis Üyesi Çetin İplikçioğlu, Gecek Termal A.Ş. İşletme Müdürlüğü’nden emekli Habib Öztoprak ve Gecek Termal A.Ş. İşletme Müdürü Mustafa Altıntaş, devre mülkte konaklayan Dr. Mehmet Emin Büyükerkmen ile Mustafa Helvacıoğlu katıldı.
Dua ile başlayan ağaç dikim töreninde açıklama yapan Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu, “Gecek Termal, Afyonkarahisar’ın bir simgesidir. Mevcut tesislerimiz, Rahmetli Valimiz Ahmet Özyurt döneminde ‘yap-işlet-devret’ modeliyle Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’a 37 yıllığına devredilmiştir. O günden bugüne Gecek Termal A.Ş. içinde bulunuyorum. Verdiğimiz hizmet dolayısıyla kıvanç duyuyoruz” dedi. Çiloğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gecek Termal A.Ş.’de 45 villamızın yanı sıra 250 dönüm mesire alanımız bulunmaktadır. Bugüne kadar bu alana 30 bin ağaç dikilmiştır. Bu ağaçların dikilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Otuz bin ağacın arasında kuruyan ağaçların yerine bugün Bursa Orman Fidanlığı’ndan getirilen 232 adet ağaç dikeceğiz. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ve önceki dönem Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleri ile ağaçlarımız Gecek Termal A.Ş.’ye kazandırılmıştır. Her bir ağacımız 3-4 metredir. Bu ağaçların temininde katkılarından dolayı Afyonkarahisar Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a, bu bölgenin muhafaza edilmesinden dolayı İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ali Temiz’e ve İl Jandarma Komutanımız Sayın Albay Yılmaz Kırgel’e teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23