“14 Mayıs’a kadar birlikte çalışıp, başaracağız”

“14 Mayıs’a kadar birlikte çalışıp, başaracağız”

SP Genel Başkan Yardımcısı CHP Afyonkarahisar ikinci sıra milletvekili adayı Fatih Aydın, 14 Mayıs’a kadar teşkilatlar olarak hep beraber, disiplinli bir şekilde, kınayıcının kınamasına aldırmadan, yalanlara, iftiralara, aşağılamalara aldırmadan inanç, aşk ve azimle çalışıp, başaracaklarını belirtti

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve CHP Afyonkarahisar ikinci sıra milletvekili adayı Fatih Aydın, İl Başkanlığı öncülüğünde Milli Görüşçü Kuruluş’ların (MİLKO) yönetimleri ile iftarda bir araya geldi.

DEPREM BÖLGESİNDE TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZLA AKTİF ÇALIŞTIK

Fatih Aydın, MİLKO’ların özellikle Kahramanmaraş merkezli depremlerde bölgede büyük bir özveri ile hem arama kurtarma hem de yardım çalışmalarında bulunduğunu dile getirdi. Aydın, tüm MİLKO Başkanlarına ve yönetimlerine bu gayretlerinden dolayı teşekkür etti. İftarın ardından katılımcılara hitap eden SP GEnel Başkan Yardımcısı CHP Afyonkarahisar ikinci sıra milletvekili adayı Fatih Aydın, Türkiye’nin 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem felaketi ile uyandığını belirtti. Aydın, “Depremin şoku içindeyken öğle sıraları ikinci büyük bir deprem daha yaşandı. Tarifi olmayan, yaşadığımız bu büyük felakette yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum. Deprem anından itibaren tüm Afyonkarahisar’lı hemşerilerimiz tek yürek olarak bölgedeki yaraları sarabilmek adına adeta yarıştılar. Bizler de Afyonkarahisar teşkilatı olarak tüm MİLKO’larımızın, teşkilat mensuplarımızın ve gönüllülerimizin verdiği destekler sayesinde organize olduk. Bir kısmımız arama kurtarma olarak, bir kısmımız gönüllü olarak deprem bölgesinde bulunduk. Onun dışında Afyonkarahisar teşkilatı olarak birçok yardım tırının hazırlanıp bölgeye gönderilmesinde öncü olduk. Oradaki kardeşlerimize bir nebze de olsa moral olduk. Bunlarla beraber onlarca ailemizin de deprem bölgesinden şehrimize getirilip barınma noktasında ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yardımcı olduk ve olmaya devam ediyoruz. Rabbim hem maddi destek sağlayan hem de vazife yapan kardeşlerimizden razı olsun. İnşaallah böyle bir acıyı bizlere bir daha yaşatmasın. Tabi bölgedeki yaraların sarılması uzun zaman alacak. Bizlerde gücümüzü zamana yaymakta ve bölgeye yardımlarımızı devam ettirmekteyiz.” dedi.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM İÇİN KOALİSYON KURDUK”

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yürüttükleri çalışmaları anlatan Aydın şöyle konuştu: “Ülkemiz belki de tarihinin en önemli seçimlerini önümüzdeki 14 Mayıs’ta gerçekleştirecektir. Kısaca şunu ifade etmek istiyorum; Saadet Partisi olarak toplumu en geniş yelpazede temsil eden 5 siyasi parti ile beraber, Türkiye’nin yıllardır görmeyi umut ettiği tarihi bir çalışma için bir araya geldik. Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşamaktadır. Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artarak etkisini ağır bir biçimde göstermektedir. Bu krizin en önemli sebebi kuşkusuz, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ adı altında uygulanan keyfi ve kural tanımaz yönetimdir. Şimdi ülkemizi her alanda sıkıntıya sokan bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yerine güçlendirilmiş parlamenter sistem ihdas edebilmek adına bir bakıma koalisyon kurduk. Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı ve bizlerin de milletimize hizmet etme imkânı bulacağımız önümüzdeki seçimlerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayımız olarak belirlenmiştir.”

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE TEKRAR İKTİDAR OLACAĞIZ”

Fatih Aydın sözlerini şöyle tamamladı: “Biz Milli görüşçüler olarak şunu çok iyi biliyoruz; 54 yıllık siyasi tarihimizde milletimize 4 dönem hizmet etme imkânı bulduk ve bu dönemlerde gerek CHP ile kurduğumuz hükümette gerek diğer hükümetlerde milletimize en hayırlı hizmetleri yaparak tarih yazdık. Şimdi önümüzdeki seçimlerde inşallah tekrar iktidar olacağız. Öncelikle yaşanabilir bir Türkiye’nin sonrasında da ‘Yeniden Büyük Türkiye’nin’ adımlarını atacağız. Bu sebeple 14 Mayıs’a kadar hep beraber, disiplinli bir şekilde, kınayıcının kınamasına aldırmadan, yalanlara, iftiralara, aşağılamalara aldırmadan inanç, aşk ve azimle çalışacağız, başaracağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM