Avrupa Motokros  Şampiyonası  tamamlandı

Avrupa Motokros Şampiyonası tamamlandı

Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros Şampiyonaları Afyonkarahisar’da yapılan yarışlarla tamamlandı. Afyonkarahisar Belediyesi, bu yıl aynı anda 3 şampiyonayı spor şehri Afyonkarahisar’da gerçekleştirmeyi başardı. Türkiye, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası antrenman ve sıralama
turlarıyla Afyon Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleşti

 

Dünyanın en iyi motokros parkuru alanı Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen 3 şampiyona kapsamında ilk gün; MX, MX1, MX2, MX2 Junior, MX125, MX Senior, Veteran, Kadınlar, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde antrenman ve sıralama turları yapıldı. Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışı, BMU Motokros Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı ve Türkiye Motokros Şampiyonası’nın ilk yarışında sporcular, kürsüye çıkmak için mücadele etti. Şampiyonalarda MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadınlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde ilk etap yarışlar yapıldı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek öncülüğünde Belediye’nin destekleriyle gerçekleştirilen organizasyonlara Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sporcular katıldı. Sporcular, 21 Mayıs Pazar günü ise iki etap halinde son yarışlarına çıktı.
“REKOR BİR KATILIM İLE MÜCADELE YAPILDI”
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, dünyanın en iyi parkurlarından olan Afyonkarahisar’da Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros Şampiyonalarını gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Uçar, “Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak motokros sezonumuzu motor sporlarının merkezi Afyonkarahisar’da açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 büyük organizasyonu bir arada sporseverlere yaşatmış olacağız. Türkiye Motokros Şampiyonası, Balkon Şampiyonası ve Doğu Avrupa Şampiyonası. 185 sporcu ile mücadele başladı, rekor bir katılım. 36 ülkeden 34 yabancı sporcuda burada. Bu organizasyona Afyonkarahisar Belediyemiz ve Valiliğimiz çok büyük emek sarf etti. Bugün serbest antrenmanlar, sıralama turları ve yarında muhteşem finale mutlaka herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM