Teleferikte deneme sürüşleri Zafer Haftası’nda başlayacak

Teleferikte deneme sürüşleri Zafer Haftası’nda başlayacak

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, teleferik porjesinde deneme sürüşlerinin Zafer Haftasında başlayacağını söyledi

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, projenin alt istasyon sahasını ziyaret etti. Projenin üst istasyonunda yapılan işlemler için gerekli ekip ve ekipmanların taşındığı yük asansörü alanında devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Zeybek, kale zirvesine çıkan yük asansörünü çalıştırdı. Sistemi deneyimleyen Zeybek, tarihi Karahisar Kalesini kendi telefonu ile pozlayarak, fotoğraf çekti.
Başkan Zeybek, “Alt istasyonda oluşturulacak sosyal tesis ve rekreasyon alanların yapımı devam ederken, Kale ve Çavuşbaş Minübüs Durağı alanı arasında halatlar kuruldu. Zirvede yapılan ankraj çalışmaları için gerekli malzemeler yük asansörü ile taşınıyor.” dedi.
ZEYBEK: TELEFERİK
NEREDE DİYE ŞÜPHE EDENLER GELİP GÖREBİLİRLER
Teleferiğin yapım aşamasına ilişkin bilgi veren Başkan Mehmet Zeybek, kabinlerin halatlarının geldiği söyleyerek, “3 Mayıs’ta temel atma programı yapmıştık. İnşaat hızla devam ediyor. Kalenin zirvesinde çalışacak olan işçilerin kullanacağı malzemeler için yük asansörü kuruldu. Kalenin üst noktasında da ankraj çalışmaları devam ediyor. Teleferik işimiz hızla devam ediyor. “Teleferik Nerede” diye şüphe edenler var ise gelip görebilirler. İşçiler burada, şantiye kurulmuş. Çalışmalarına devam ediyorlar. Alt istasyonda yapılacak olan sosyal tesislerin inşaatı hızla devam ediyor. Kalenin tepesine yapılacak olan ankraj malzemeleri yurt dışından geldi. Teleferiğin halatı da geldi. Ağır malzemeler helikopterle, küçük malzemeler yük asansörü ile taşınacak. Yaptığımız eserler ile anılmak istiyoruz. Söz verdiysek mutlaka yerine getireceğiz. Teleferikte bunlardan birisi. ‘Söz Uçar Eser Kalır’ın en güzel örneği teleferiğin Zafer Haftası’nda deneme sürüşleri başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM