Sinek ve haşereyle  mücadele devam ediyor

Sinek ve haşereyle mücadele devam ediyor

Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentte çevre ve halk sağlığını korumak için sinek ve haşerelere yönelik mücadele çalışmalarına devam ettiği bildirildi

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Temiz bir çevre ve halk sağlığını korumak için çalışan Afyonkarahisar Belediyemiz, başta sivrisinekler olmak üzere vatandaşların huzurunu kaçıran haşerelerle mücadeleye devam ediyor. 58 mahallenin tamamında yapılan ilaçlamalar kapsamında 4 adet araç üstü makine, 8 sırt tulumbalı personel ve ekipmanlar ile hem larva hem de uçkunla mücadele yoğun bir şekilde sürüyor. Ekiplerimiz sokak sokak mahalle mahalle gezerek tüm noktalarda sinek, sivrisinek gibi türlere karşı ilaçlama yapıyor.Belediyemiz, halk sağlığını tehdit eden vektörlere karşı mücadelede yoğun bir çalışma yapıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılan ilaçlama çalışmaları haftanın her günü sabah ve akşam olmak üzere düzenli periyotlarda devam ediyor. Larva ile mücadele ilaçlamaları ise sulak alanlar, menfezler, süs havuzları, çöp alanları, fosseptikler, dere, ırmak, çay ve gübrelik alanlarda sürekli yapılıyor.” denildi.
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:
“Saha ekiplerimiz vektörel mücadele çalışmalarında Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı biyosidal ürünlerle sabah saatlerinden başlayarak gece geç saatlere kadar ilaçlama yapıyor. Vektörel mücadele ekipleri sivrisinek üreme kaynağı olan durgun su birikintilerine, rögarlar, fosseptik, bataklık, kanal, mazgal, su havuzları, süs havuzları, kullanılmayan yüzme havuzları gibi kaynakları ilaçlıyor. Karasinek için de ayrıca çöp konteynerleri düzenli olarak ilaçlanırken kanal içlerinde de uçkun ve larva mücadelesi yapılıyor. Gündüz sabah 07.00–11.00 ile gece 19.00–24.00 arasında ULV ilaçlamaları aralıksız devam ediyor. Gündüz saatlerinde uçkunla mücadele edilirken her gün mesai saatleri içinde ise larva ile mücadele ediliyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM