Bilgi Evleri çocukların yüzünü güldürüyor

Bilgi Evleri çocukların yüzünü güldürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrin farklı mahallelerinde hayata geçirilen Bilgi Evleri, yaz döneminde de birbirinden farklı eğitim programıyla çocukların yüzlerini güldürüyor.

 

Sportif aktivitelerden, dini eğitimlere kadar pek çok kursun olduğu Bilgi Evleri çocukların her mevsim uğrak noktası oluyor.

ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in önem verdiği  sosyal projelerden biri olan Bilgi Evleri’nde çocuk ve gençlerin eğitimine destek veriliyor. Bilgi evlerinde eğitim gören yüzlerce öğrenci, özgüveni yüksek bireyler olarak sevgiyle yarınlara hazırlanıyor. Tamamen ücretsiz şekilde robotik kodlama, Kur’an-ı Kerim, karate, güreş gibi faaliyetlerde hizmet veren merkezlerimiz, aynı zamanda düzenlediği kültürel gezilerle çocukların hem eğlenip hem öğrenmesine katkı sağlıyor.

ÜCRETSİZ KURSLARA YOĞUN İLGİ

Bilgi Evleri’nde aynı zamanda ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Kur’an Kursu düzenleniyor. Görevlendirilen uzman eğitmenler eşliğinde çok sayıda öğrenci, Kur’an-ı Kerim, siyer, dini bilgiler ve ahlak eğitimi alıyor. Hafta içi her gün gerçekleştirilen eğitimlerde öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i okumayı ve Hz. Muhammed’in hayatını öğreniyor. Sosyal aktivitelere de yer verilen kurslara ilgi oldukça yoğun. Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında ücretsiz kurs hizmetlerimiz devam edecek. Özellikle de Robotik kodlama kursu ile çocuklarımızın bilişim alanında bilgi,  beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmesine imkân sağlıyoruz. Kodlama eğitimi ile çocuklar hayal ettikleri oyun, uygulama vb. birçok yazılımı geliştirebiliyorlar. Haftanın belirli günlerinde, programa uygun olarak öğrenciler, merkezlerimize gelerek destekleyici eğitim alıyor. Bilgi Evlyeri’nde, okula destek olacak nitelikte eğitimler vererek; öğrencilerin gelişimsel, sosyal ve kültürel anlamda yeterliliklerini artırmak hedefleniyor.

BİLGİ EVLERİ ŞEHRİN SOSYAL YAŞAMINA KATKI SAĞLIYOR

Zengin içeriğiyle her yaş gurubuna eğitim verilen kursların ücretsiz olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şu ifadeleri kullandı: “Bilgi Evlerimiz tamamen ücretsiz olarak birçok alanda hizmet veriyor. Afyonkarahisar’ımızın beklentilerine cevap verecek geniş içerikli etkinliklerimizle ihtiyaçlara cevap veriyor, şehrimizin sosyal yaşamına katkı sağlıyoruz. Hemşehrilerimizi ve tüm gençlerimizi Bilgi Evlerimiz ile Kurs Merkezlerimize bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM