“Halkın Zafer Haftasına katılımı engelleniyor”

“Halkın Zafer Haftasına katılımı engelleniyor”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti zihniyetinin Zafer Haftası kutlamalarının her yıl daha da sönük geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ileri sürdü Mısırlıoğlu, “Cumhuriyetin kurulduğu topraklarda, halkın Zafer Haftasına katılımı engelleniyor” dedi

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Zafer Haftası kutlamalarına halkın katılımının bilerek ve planlı bir şekilde yok edilmeye çalışıldığını iddia etti.

“TEK BİLDİKLERİ BETON TEK DÜŞÜNDÜKLERİ PARA”

Muhammet Mısırlıoğlu, kentin Fuar Alanında düzenlenen ve halkın ücretsiz olarak katıldığı tüm etkinliklerin artık yapılmadığına dikkat çekti. Geçmiş yıllarda Zafer Haftası etkinlikleri arasında Fuar Alanında düzenlenen konser ve halk oyunlarının yanı sıra bir fuarın da beraberinde düzenlendiğini hatırlatan Muhammet Mısırlıoğlu, bu etkinliklerin yok edildiğini ifade etti. Mısırlıoğlu, “Yıllardır halkımızı bir araya getiren Zafer Haftası etkinliklerinin büyük bir kısmını oluşturan Zafer Festivali, fuar alanından alındı. Halkın ücretsiz katıldığı konserler artık Motokros alanında ücretli olarak yapılıyor. Zafer Haftasının kutlanmasına bile tahammülü olmayan bu zihniyet, ne yaparlarsa yapsınlar halkımızın zaferinin önüne geçemeyecektir. Çürümeye terk edilen Fuar Alanına fırın yapmayı düşünen zihniyet yakın bir süre içerisinde burayı da ranta açarsa hiç şaşırmam. Çünkü bunların tek bildiği beton, tek düşündükleri para” dedi.

“HANİ YENİ FUAR ALANI YAPILACAKTI?”

Fuar alanın mesire alanından farkı kalmadığını belirten Muhammet Mısırlıoğlu, Fuar Alanının yetersiz olduğu gerekçesiyle yeni yapılacak Fuar Alanının akıbetinin ne olacağını sordu. Mısırlıoğlu, “İkbal ve Güral Otellerin arkasında, 150 bin metrekarelik bir hazine arazisini fuar alanı olarak planladık diyordunuz, ne oldu? Aradan 6 yıl geçti. Daha kaç yıl beklememiz gerekecek? Yenisini yapacağız diye eskisini çürümeye terk ettiniz. Millete müjde, müjde diye duyurduğunuz yalanlarınızdan biri daha gün gibi ortada. Siz yalan söylemeye devam edin biz de sizlerin yalanlarınızı yüzünüze vurmaya devam edeceğiz. Ağzınızdan çıkan her kelimenin takipçisiyim.” ifadelerine yer verdi.

“HALKIN MALI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLİYOR”

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırlık Yaz Akşamları etkinliği için yapılan Hıdırlık açık hava tiyatrosunun kaderine terk edildiğini belirten Mısırlıoğlu, şunları kaydetti: “Milletin bırakın eğlenmesini nefes almasını dahi istemeyen bu zihniyet, milyonlar harcanarak önceden yapılan eserlere de sahip çıkmıyor. Hıdırlık açık hava tiyatrosu kaderine terk edilmiş ve her tarafını otlar kaplamış. Basiretsiz bir yönetimin basit bir ot mücadelesini bile yapamadığını görüyoruz. Bu milletin parasının nasıl heba edildiğini de bu zihniyet sayesinde bir kez daha görüyoruz.”

“HANİ İTİBARDAN TASARRUF OLMAZDI?

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği “İtibardan tasarruf olmaz” sözüne vurgu yapan Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Hani itibardan tasarruf olmazdı? Zafer Haftası Afyonkarahisar’ın itibarıdır. Zafer Haftası etkinlikleri türlü bahanelerle giderek azaltılıp, halkın katılımı bilerek sağlanmıyor. Geçmiş yıllarda onlarca ülkeden halk oyunları ekipleri getirilir ve halkın ücretsiz katılımları sağlanırdı. Son yıllarda bu ülke sayısı azaltıldı. Neymiş maliyetleri yüksekmiş. Zafer Haftası Afyonkarahisarlıların itibarıdır. Cumhuriyetin temelleri bu topraklarda on binlerce Şehit kanıyla atılmıştır. Sarayın itibarı için para var Afyonkarahisarlıların itibarı için para yok öyle mi?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM