“30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

“30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dün olduğu gibi bugün de vatanın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Kahraman TSK’nın ve Aziz Milletin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM”

Şanlı Zafer’in 101. yılında Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda yaşamanın ve bu şehrin insanlarına hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Başkanımız Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Hemşehrilerimizin ve Aziz Türk Milleti’nin vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bizlere bu şanlı zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şanlı zaferde yer alan kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz milletimiz, eğilmez ve yenilmez mücadelesi ile kurtuluşumuzu ilan etmiş, bizleri zaferlerle dolu şanlı tarihlerin mirasçıları olarak onurlandırmışlardır. Bugün, bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, milletimize daha iyi imkânlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni Türkiye Yüzyılının inşasına katkıda bulunmak adına hizmet üretiyor, gelecek nesillere yeni eserler bırakıyoruz.” dedi.

“BÜYÜK ZAFER CUMHURİYETİMİZİN DE MÜJDECİSİDİR”

Zeybek, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 30 Ağustos, zorlu bir savaştan sonra tükenme noktasına gelen milletimizin küllerinden yeniden doğduğu zaferin adı, aziz milletimizin makûs talihinin değiştiği tarihtir. Kahraman ordumuz; sarsılmaz imanı, güçlü iradesi ve engin kararlılığı ile şanlı bir zafere daha imza atmıştır. Zorlu şartlar altında yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle taçlanmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisi olmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM