İGM Eylül toplantıları başladı

İGM Eylül toplantıları başladı

 

İGM Eylül ayı olağan toplantılarının ilk birleşimi dün tamamlandı. Meclis üyeleri Eylül ayının ilk toplantısında gündem dışı maddelerle gündeme ait konuları ele aldı.

 

İl Genel Meclisi (İGM) Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimi dün sabah Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın başkanlığında başladı. Toplantıda ilk olarak gündem dışı 9 konu okutularak rapor hazırlanması için ilgili komisyonlara havale edildi.

FİLENİN SULTANLARI GURURLANDIRDI, ALLAH DAİM ETSİN

Toplantının açış konuşmasını İGM Başkanı Burhanettin Çoban yaptı. A Milli Kadın Voleybol Takımının, CEV Avrupa Şampiyonası’nda Sırbistan’ı yenerek altın madalyanın sahibi olması nedeniyle “Filenin Sultanları”nı kutlayan Çoban, “Öncelikle Filenin Sultanları olan tüm voleybol milli oyuncularımızı, teknik heyetimizi, onlara destek veren Voleybol Federasyonumuza, Gençlik Spor Bakanlığı yetkililerimize minnettarız. Aynı zamanda önceki akşam galibiyet nedeniyle onları arayıp kutlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnetimizi ifade ediyoruz. Bence voleybolda Avrupa Şampiyonu olmak çok büyük bir hadisedir. Hepimiz gururlanarak mutlu olduk. İnşallah bu gurur ve mutluluğumuz diğer branşlarda da devam etsin.” dedi. Çoban, sözlerine şöyle devam etti: “Malum olduğu üzere Afyonkarahisar İl Genel Meclisi olarak Ağustos ayı bizim tatil ayımız idi. Kanun gereğince bir ay ara vermek gerekiyor. Ağustos ayında bir olağanüstü toplantı yaptık. İnşallah Eylül ayından itibaren her ayın beş günü yapmamız gerekin toplantılarımıza devam edeceğiz.”

ÇOBAN, BİLİM’İ ATANDIĞI GÖREVİ NEDENİYLE KUTLADI

İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi’nin bir önceki Genel Sekreteri Murat Toy’un emekli olmasıyla görevinden ayrıldığını hatırlattı. Çoban, “Kanun gereğince Valimizin teklifiyle Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine daha önce şube müdürlüğü yapan, uzun yıllar boyunca da genel sekreter yardımcılığı yapan ve Ziraat Mühendisi olan Osman Ziya Bilim Bey atandı. Ben de Osman Ziya Bilim Bey’e genel sekreterlik görevimde başarılar diliyorum. Ekibiyle beraber inşallah uyum içerisinde yine İGM üyelerimizle uyum içerisinde güzel hizmetlere imza atacağını ve Özel İdaremizi daha yüksek çevrelere çıkaracağına inanıyor, kendisini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

“BUNDAN SONRA DA GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Burhanettin Çoban, asaleten Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanan Osman Ziya Bilim’e söz verdi. Bilim, yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Ben 1993 yılında memuriyet hayatıma Afyon İl Emniyet Müdürlüğü’nde başladım. İl Özel İdaremizin birleşmesiyle 2007 yılında Şube Müdürü olarak görev yaptım. 2014 yılında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine başladım. Bir önceki Genel Sekreterimiz Murat Toy’un görevden ayrılmasıyla 2 Mayıs 2023 tarihi itibariyle vekâleten yürütmüş olduğum bu göreve Sayın Valimiz ile İçişleri Bakanımızın 23 Ağustos 2023 tarihi itibariyle onayıyla asaleten atanmış bulunuyorum. Allah’a şükürler olsun ki Afyonkarahisar gibi güzel bir ilimizde değerli İl Genel Meclisi Üyelerimizle birlikte bizlere çalışmak nasip oldu. Hizmetlerimiz artarak devam etti. İGM Başkanımızın tecrübesiyle, meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı son derece önemli yatırım kararlarına İGM üyeleri birlikte imza attı. Bizlerde Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın önderliğinde alınan yatırım programı kararlarını hayata geçirdik. İnşallah bundan sonrada bugüne kadar olduğu gibi meclis üyelerimizle birlikte çok güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyoruz.”

İMAR PLANI VE EKLERİNİN ONAY TALEPLERİNİ ÖNCE KOMİSYON İNCELEYECEK

Toplantı meclis gündeminde yer alan maddelerin görüşülmesiyle devam etti. Hocalar ilçesine bağlı Yeşilhisar Köyünde tapusunda Fatih Mahallesi, 189 ada, 21 parselin park olan imar durumunun konut alanı ve yaya yolu olarak, 192 ada, 20 parsel numaralı taşınmazın konut alanı olan imar durumunun, önündeki kadastro yoluyla birleştirilerek yeşil alan olarak değiştirilmesi amacıyla hazırlanan imar planı ve ekleri görüşülmesi için komisyona gönderildi. Sandıklı ilçesine bağlı Çevrepınar Köyünde yer alan tapusunda 122 ada, 11 ve 18 parseller ile 123 ad, 35 ve 36 parsel numaralı, mülkiyeti Afyon Enerji ve Gübre Üretim A.Ş’ye ait Güneş Enerji Santrali amaçlı hazırlanan imar planı ve eklerinin onaylanması konusu da İmar ve Bayındırlık Komisyonuna gönderildi. Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyünde yer alan, tapusunda Bartlayık Mevkii, 1316,1317, 1970 ve 1971 parsel numarasıyla kayıtlı, mülkiyeti AKH Enerji ve İnşaat Sanayi Şti’ye ait taşınmazlar üzerinde Güneş Enerji Santrali ve Tarım ve Hayvancılık amaçlı hazırlanan imar planı ve eklerinin onaylanması konusu da ilgili komisyonda görüşülecek. Meclis üyeleri Eylül ayı ikinci birleşimi için bugün sabah saat 10.30’da Meclis Toplantı Salonu’nda biraraya gelecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM