Yoncaaltı Çarşısı gün sayıyor

Yoncaaltı Çarşısı gün sayıyor

Afyonkarahisar Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmalarında sona gelindi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehre ve Fakıpaşa Mahallesi’ne değer katacak yatırımın inşa sahasında incelemede bulundu.

 

Kısa sürede hizmete alınması hedeflenen 3 bin 63,94m² kapalı alana sahip, 80 araçlık 1239,00m² -2. Kat Otopark, 1239,00m² -1. Kat Otopark, 2 adet Araç Platformu, 585,94m² A-B-C blok şeklinde 34 dükkândan oluşan yatırım sayesinde bölgenin otopark sorunu ortadan kalkacak. Öte yandan yapılacak çarşı ile birlikte ticari hayata katkı sağlanacak, yeni istihdam alanı oluşturulacak.

“AFYONKARAHİSAR’A DEĞER KATAN BİR YATIRIM, HAYIRLI OLSUN”

Çalışmaların sona geldiğini belirten Mehmet Zeybek; Kullanılmayan ve atıl durumda olan binayı ve otoparkın yerine yenisini inşa ettiklerini dile getirerek, “Her gün açık kalacak yerleşik pazarımız da olacak. Esnaflarımız ile yaptığımız görüşmeler ardından burasının tekrar eski hüviyetine kavuşması için bu çalışmaları başlatmıştık. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalıştı, projemiz bitme aşamasına geldi. 34 adet dükkânımız var, her biri 17-18 metrekare genişliğinde. Vatandaşlarımızın taze taze meyve sebzesini alabilmesini istedik. Çarşı esnafımızın da böyle bir talebi vardı. “Bu şekilde yapılırsa çarşıya yeni bir canlılık ve hareketlilik gelir” dediler. Sahipler Sultan Türbesi ve Yoncaaltı Camimizin tarihi dokusuna uygun Osmanlı çarşısı gibi olacak bu çarşıyı önümüzdeki süreçte hizmete almayı düşünüyoruz. Bölge esnafımıza ve Afyonkarahisar’a değer katan bir yatırım, hayırlı olsun.” diye konuştu.

BÖLGE ESNAFI PROJEDEN MEMNUN

İnceleme ardından Mehmet Zeybek esnaflar ile buluştu. Hemşehrilerinin talep ve isteklerini dinleyerek hasbihal etti, hatıra fotoğrafı çekindi. Projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden esnaflar da Zeybek Başkan’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM