“Yaylabağı Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye yardımı”

“Yaylabağı Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye yardımı”

Yaylabağı Belediyesinde geleneksel hale getirilen öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtım töreninde konuşan Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi, amaçlarının çocukların eşit şartlara eğitim alması olduğunu dile getirerek, “Hedefimiz kasabamızı eğitimde bir adım öteye taşımaktır.” dedi

Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtımı yaptı. 190 İlkokul, 125 ortaokul öğrencisine 315 paket kırtasiye malzemesi öğrencilere tek tek teslim edildi.

Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, okulların açılması ile birlikte geleneksel hale gelen kırtasiye malzemesi dağıtımını bu yılda sürdürdü. 2014 seçimlerinde öğrenciler için vaat ettiği kırtasiye desteğine devam eden Akgedik önceki gün 315 öğrenciye tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye paketi dağıttı.

 

“KİTAPLAR DEVLETİMİZDEN KIRTASİYE MALZEMELERİ BİZDEN”

Programda bir konuşma yapan Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik,2014 yılından beri geleneksel hale getirdikleri ve seçildikleri ilk günden itibaren gerçekleştirdikleri yardımı, halka hizmet; Hak’ka hizmet düsturu ile yaptıklarını belirtti. Algedik, “Hatırlar mısınız bilmiyorum ama bir dönemin çilesi olan, garip gurebanın okul açılırken kara kara düşündüğü, paralı kitap alma olayını. Söyleyince hatırladık değil mi. Okul kitaplarının paralı satışını bitiren, tüm çocuklarımızın kitaplarını ücretsiz dağıtan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ilham alarak ‘kitaplar devletimizden kırtasiye malzemeleri bizden’ dedik. Rabbime şükürler olsun ki bizlere sözümüzü tutma imkanı verdi.” şeklinde konuştu.

 

yAYALA“BU YOLDA AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN EŞİT ŞARTLARA EĞİTİM ALMASIDIR

“Çıktığım bu yolda amacımız çocuklarımızın eşit şartlara eğitim almasıdır” diyen Akgedik, sözlerine şöyle devam etti: Hedefimiz kasabamızı eğitimde bir adım öteye taşımaktır. Bir tek yavrumuzun bile boynu bükük kalmamalıdır. Rabbim bizim dönemimizde okullarımızı yenileyerek çocuklarımızın tertemiz bir ortamda eğitim yapmalarını sağladık. İnanıyorum ki eğitime yapılan yatırım, geleceğimizi inşasının temelleridir. Bizi çok daha ilerilere götürecektir.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM