Karataş: Otizmli evlatlarımız topluma kazandırılmalı

Karataş: Otizmli evlatlarımız topluma kazandırılmalı

 

SP İl Başkanı Beytullah Karataş, otizmin hastalık değil farklılık farkındalık olduğunu belirtti. Karataş, “Otizimli evlatlarımız topluma kazandırılmalı.” dedi.

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Beytullah Karataş ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat, Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas’ı ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sırasında konuşan Beytullah Karataş, şunları kaydetti: “Otizmin hastalık değil bir farklılık olduğunu hepimiz biliyoruz. Buradaki kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırılması, iş yapma potansiyeline göre meslek edindirecek çalışmaların yapılması noktasında gerekli adımları atmaya gayret edeceğiz. Onlar bizim çocuklarımız bizden farklı ve özel durumları var. Otizm Derneğimizin şehrimizde aşkla, şefkatle, merhametle ve sevgiyle ilgilendiğine her zaman şahit oluyoruz. Burada gençlerimizle ilgilenmek ayrı bir yetenek ve beceri gerektiriyor, fedakârlık gerektiriyor. Buradaki emek ve gayretlerle otizmli kardeşlerimizi toplumsal hayatın içinde kendi ayakları üzerinde görmek bizler için en büyük mutluluk vesilesi. Otizme dair toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artması en büyük temennimiz. SP olarak engelli ve otizmli çocuklarımız ile ailelerinin her zaman yanındayız.” Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaretlerinden dolayı İl Başkanı Beytullah Karataş ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM