“Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir”

“Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türk ulusunun birlik ve beraberliğini ve devletin bağımsızlığını aziz şehitlere ve kahraman gazilere borçlu olunduğunu dile getirerek, “Şehitlik ve gazilik unvanı, hiçbir maddi ԁeğer ve dünyevi paye ile ölçülemeyecek derecede büyüktür.” dedi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Zeybek, aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü uğrunda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerin, milletin bağımsız olma şuurunu diri tutan efsaneleri, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu ifade etti.
“GAZİLERİMİZ DESTANSI TARİHİMİZİN YAŞAYAN ABİDELERİDİR”
“’Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen gazilerimiz vatan size minnettardır.’” Diyen Zeybek, “Türk ulusunun birlik ve beraberliğini ve devletin bağımsızlığını aziz şehitlere ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, destansı tarihimizin yaşayan abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu ԁiri tutan efsaneleri ve Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının ölümsüz destanlarıdır. Şehitlik ve gazilik unvanı, hiçbir maddi ԁeğer ve dünyevi paye ile ölçülemeyecek derecede büyüktür. Gazilerimizin temsil ettikleri değerler, onurlu duruşları ve kahramanlıkları yeni nesillere de rehberlik etmektedir. Minnet duyduğumuz gazilerimiz her zaman aynı inanç ve azimle vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmaktır. Aziz Türk Milleti vatanımızın her köşesinde dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşıdı, taşımaya da devam ediyor. Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanımıza, bayrağımıza ve istiklalimize sahip çıkmasını sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm rahmete rahmana kavuşmuş gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM