“Yakında Afyon’a Huzurevi kazandıracağız”

“Yakında Afyon’a Huzurevi kazandıracağız”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Belçika’ya göç eden atalarının doğup büyüdüğü topraklara yıllar sonra dönüp hizmet etmenin gurur ve kıvancını yaşadığını söyledi. “Aklım ve gönlüm hep buralarda” diyen Göktaş, “İnşallah en yakın zamanda Afyonkarahisar’a bir Huzurevi kazandıracağız” dedi

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ve parti teşkilatı üyelerini dün öğleden sonra partide ziyaret etti. Ziyarette; Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, TBMM 24. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Av. Halil Ürün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Burhanettin Çoban, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan hazır bulundular.

“ATALARIMIN TOPRAKLARINDA HİZMET ETMEKTEN GURURLUYUM”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret sırasında konuşan Mahinur Özdemir Göktaş, Afyonkarahisar’da olmanın kendisi için onur ve gurur verici olduğunu söyledi. Göktaş, “Bilindiği üzere bende bu toprakların evladıyım. Yıllar sonra dedemin göç ettiği Belçika’dan bu memlekete gelip bu bölgelerde hizmet etmek benim için ayrıca gurur verici. Bu nedenle de burası benim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı. Şehir Buluşmalarının bir kısmını da burada yapmak bizim için ayrıca mutluluk veriyor. ‘Zaferler Şehri’ Afyonkarahisar’da olmak, üstelik Cumhuriyetimizin 100. Yılında, ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında bu mutluluğu yaşamak ayrıca gurur verici. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 21 yıldır, durmadan, yorulmadan aziz milletimize hizmet ediyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, son 21 yılda yepyeni hizmetlere imza attık. Her icraatımızda, Afyonkarahisar’ın ihtiyaç ve beklentilerini de göz önünde bulundurduk. Afyonkarahisar ilimizde 6 Sosyal Hizmet Merkezimiz (SHM) var. Aile Sosyal Destek Programı kapsamında (ASDEP) 40 meslek elemanı ile 2017-2023 yılları arasında 40 bine yakın haneye ziyaret gerçekleştirdik. İlimizde 13 Çocuk Evi’nde 68 Çocuk var. Çocuk Evleri Sitemizde ise 31 Çocuk hizmet alıyor.” dedi.

“148 ÇOCUĞUN BAKIMIN 115 AİLE ÜSTLENDİ”

“Çocuklarımız için 2012 yılından bugüne kadar 115 milyon liraya yakın harcama gerçekleştirdik. Koruyucu aile yanında olan 148 çocuğumuzun bakımını 115 aile üstlenmiş bulunmakta.” diyen Göktaş, “Son 11 yılda Koruyucu Aile yanında olan çocuklarımıza 34 milyon lira harcama yapıldı. 2012 yılından bugüne kadar çocuklarımıza 110 milyon lira tahsis ettik. Kadın Konukevinde 12 yılda 4 bin 321 kadın ve 2 bin 422 çocuk olmak üzere toplam 7 bine yakın kişiye hizmet sunduk. Dört Huzurevi ile Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 245 hizmet alan yaşlı vatandaşımız mevcut. Evde Bakım Yardımından ise 5 bine yakın vatandaşımız yararlanıyor. İlimizde, 226 Şehit, 385 Gazimiz bulunmaktadır. 280 şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife malulü, vazife malulü yakını, kamu kurumlarında istihdam edilmiştir. 18 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız (SYDV) var. 2003-2023 yılları arasında Afyonkarahisar’a 4 milyar lira sosyal yardım kaynağı aktarılmıştır. Sadece 2023 Ocak-Ağustos döneminde 7 binden fazla yaşlımıza 116 milyon lira, 6 bine yakın engelli ve engelli yakınımıza 82 milyon lira yardım da bulunulmuştur. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu program bilindiği üzere çok rağbet gördü. Bu program kapsamında ise 2023 Ocak-Ağustos döneminde 40 bin hanemize 313 milyon lira aktardık.” diye konuştu.

“AKLIM VE GÖNLÜM HEP BURALARDA”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Afyonkarahisar’da 79,6 milyon liralık yatırım projesinden 45 milyon liralık yatırım çalışması devam etmektedir. Tamamlanan proje tutarı 35 milyon liraya yakındır. Afyon Merkez’de Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Dinar’da Sosyal Hizmet Merkezi etüt-proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda Afyonkarahisar’a bir Huzurevi kazandıracağız. Afyonkarahisar, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, aile odaklı sosyal hizmetlerin tamamından eksiksiz yararlanacak. Aklımın, gönlümün hep burada olduğunu bilin. Buralar bizim için çok kıymetli. Bundan sonra da kıymetli olmaya devam edecek. Her zaman yanınızdayız. Sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Unutmayın Ankara’da bir kardeşiniz var. Bizler bu topraklara daha sık geleceğiz. Veysel Bakanımdan sonra bu yeri doldurabilir miyiz bilmiyoruz. Ama bugünkü karşılama gerçekten çok iyi yapıldı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM