“Afyon’da güvenilirliğin devamlılığı için çalışıyoruz”

“Afyon’da güvenilirliğin devamlılığı için çalışıyoruz”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, kentin güvenli bir şehir olduğunu ve bunun devamını sağlamak için emniyet teşkilatı olarak 7/24 görevlerini sürdürdüklerini belirterek zehir tacircileri, trafik meselesi, düğünlerde silah atılması, vatandaşın huzurlu yaşam sürmesi konularını yorumladı

 

İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay konuk oldu.  Programı Gazeteci İsmail Akar, sundu.

“HALKIMIZLA BİRLİKTE ZEHİR TACİRLERİNİN ÜZERİNE GİDİYORUZ”

Uyuşturucu tacirleriyle mücadelelerini sürdürdüklerini söyleyen Ay, “Afyon’da zehir tacirleri karşılarında bizi görüyorlar. Halkımızla birlikte bu kişilerin üzerine gidiyoruz. Vatandaşlarımız oldukça duyarlı. İnsanlarımız bizi bilgilendiriyor. Bize gelen bilgileri araştırıyoruz. Kişileri tespit ediyor ve ardından hukukun bize verdiği yetkiler çerçevesinde işlem yapıyoruz.  Bu kişiler en ağır cezayı alıyor. İnsanlarımızın burunlarının kanamaması, zarar görmemeleri için denetimler yapıyoruz. Plakasız, kayıt altında olmayan motosikletleri sıkça kontrol ediyoruz. 100 araç kontrol ediyorsak, bunların 91’i normal. 9 tanesinde sıkıntı oluyor. Biz bu 9 sıkıntılı araca kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde işlem yapıyoruz. Burada dikkat çekmek istediğim konu; Bu denetimler sayesinde zehir tacirlerinin lojistik yollarını da tıkamak amaçlanıyor. Derdimiz ceza kesmek değil. Kurallara uymak çok önemlidir. Bizim kontrollerimizin maksadı insanımıza huzur vermek ve huzurunu kaçıranları yakalamaktır. Aynı zamanda can güvenliklerini de sağlıyoruz.” dedi.

“TEMEL SORUN KURALLARA UYMAMA VE OTOPARK”

Trafik sorunuyla ilgili de konuşan Ay, şu ifadelere yer verdi: “Araç sayısı gün geçtikçe artıyor. Şehirlerarası yol binlerce aracı kaldırırken, şehir içi yollarda zaman zaman sıkıntılar olabiliyor. Bununla ilgili de Belediyemizin sorunları çözmek adına tedbirleri var. Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Trafik kurallarına uyma konusunda sıkıntılar var. Kurallara uymayarak diğer insanları rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Özellikle parkla ilgili sorunlar var”

“KİMSENİN HUZUR BOZMAYA HAKKI YOK”

Afyonkarahisar’ın güvenli bir şehir olduğunu dile getiren Mahmut Ay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu güvenliğin sürmesi için görevimizi sürdürüyoruz. Afyon’da yöresel sıkıntılar var. İnsanların geleneksel uygulamaları var. Düğünlerde mesela silah atma problemi var. Biz insanlarımızın zarar görmemeleri için gerekli uyarıları yapıyor ve görevimizi yerine getiriyoruz. Huzuru bozmaya kimsenin hakkı yok. Çok şükür ki ilimizde çok ciddi bir sorun yok. İnsanların olduğu yerde sorunlar da olur. Daha yaşanabilir bir Afyon için düğünlerde, asker eğlencelerinde silahtan mutlaka uzak duralım.”

“PERSONEL AÇISINDAN SORUNUMUZ YOK”

Personel açısından bir sıkıntı yaşamadıklarını belirten Ay, “7 gün, 24 saat esasına göre görev yaptığımız için daha fazla personel olursa daha rahat görev yaparız. Personel talebimizi Sayın Valimizin de desteğiyle Genel Müdürlüğümüze ilettim. Yol kontrollerimizi verilerle ve istatistikî sonuçlarla yapıyoruz. Afyon, Türkiye’nin kavşağında olan bir il. Biz yol kontrolü yaptığımızda zehir tacirleri güzergâhlarını değiştiriyorlar. Ama biz onları gittikleri güzergâhlarda da yakalıyoruz. Bu konuda güzel sonuçlar alıyoruz. Kamuoyuyla da yapılan çalışmaları paylaşıyoruz. Basınımızdan gereken desteği görüyoruz. Uygulamalarımız trafik, asayiş, düzensiz göçmenler gibi konularda sürüyor.” ifadelerine yer verdi.

“ERENLER’DE DENETİMLERİMİZ SÜRÜYOR”

Okulların açılmasıyla servis araçlarını denetlediklerini ve yoğun trafiğin olduğu okullarda polis görevlendirdiklerini söyleyen Ay, “Erenler’de öğrencilerimizin huzuru ve güvenliği için çalışmalarımız sürüyor. İstatistikî olarak Erenler’de ki suç sayısı ile Afyon merkezdeki sayı farklı değil. Erenler güvenli bir yer. Ama vatandaşların buradaki algısı farklı.” dedi.

“AFYON’DA GÖREV YAPMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM”

Düzensiz göçenler konusunda çalışmalara aralıksız devam ettiklerini aktaran Ay, sözlerini şöyle tamamladı: “Polisin vicdanı olmayanların karşısında olup insanlarımızın daha rahat yaşamalarını temin etmek adına görev yaptığının bilinmesi lazım. İlimizde mesela düğün ve benzeri etkinliklerde silah atılması devam ediyor. Atılan her kurşunun bir insanın canına mal olacağını unutmamak lazımdır. Şunu da söyleyeyim. Afyon’da görev yapmaktan dolayı mutluyum. Geldiğimden bu yana halkımızın sıcak ilgisini gördüm. Herkese çok teşekkür ederim. Hep birlikte daha güzel bir Afyon’u inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM