Mahalle sakinleri talep etti, Taytak yerine getirdi

Mahalle sakinleri talep etti, Taytak yerine getirdi

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Gazi Mahallesi sakinlerinin talep ettiği sosyal ve kültürel tesis inşaatının kısa sürede tamamlanacağını açıkladı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Gazi Mahallesi’ne sosyal ve kültürel tesis alanı kazandırdıklarını bildirdi.

“SEVDAMIZ HER ZAMAN AFYONKARAHİSAR’DIR”

Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya ve mahalle sakinleri Mehmet Taytak’ı ziyaretleri sırasında mahalleye sosyal ve kültürel tesis alanı talep etmişlerdi. Gazi Mahallesi sakinlerinin talebini yerine getirdiğini belirten Taytak, şunları kaydetti: “Gazi Mahallemiz, ilimiz merkezinde 8 bin nüfuslu 2 bin 300 hanenin bulunduğu mahalledir. Daha önce mahallemizin 8 derslikli anaokulu taleplerini yerine getirmiştim. Anaokulumuzun inşaatı Mayıs 2023 tarihinde başladı, inşallah kısa sürede tamamlanacaktır. Anaokulumuzun bulunduğu alanın hemen yanına, Mahalle sakinlerimizin ve gençlerimizin yoğun talepleri ve ihtiyaçları üzerine sosyal ve kültürel tesis yapımı çalışmalarına kısa bir süre önce başladık. Belirtilen taşınmazın mülkiyeti Maliye Hazinesine aitti. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Lojmanları olarak kullanılan alanın, Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzden tahsisini talep ederek ilk girişimi sağladık. İlgili taşınmazın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Afyonkarahisar Belediyemize tahsisi gerçekleşmiştir. Bu müjdeyi Gazi Mahallemiz sakinleri ile paylaştık. Gençlik Merkezi, Kadın Kültür Evi ve mahalle fırının yer aldığı çok amaçlı yapının yapılması amacıyla alanın, sosyal ve kültürel tesis alanına dönüşmesi vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel becerilerinin geliştirilip aile bütçelerine katkı sağlamalarına faydalı olacaktır. Sevdamız her zaman Afyonkarahisar’dır. Cenab-ı Allah hemşehrilerime her daim hizmet etmeyi nasip etsin inşallah. Ben emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, Gazi Mahallemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

“EMEKLERİ VE ÇABASI İÇİN TAYTAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür eden Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, şu ifadelere yer verdi: “Sayın Vekilimizden Gazi Mahallemizde, sosyal ve kültürel tesis alanı yapılması konusunda talepte bulunduk. Kendisinin devreye girmesiyle arsa problemi çok kısa sürede çözülmüş, istediğimiz alanın tahsisi Afyonkarahisar Belediyesine yapılmıştır. Bu emeklerinden, desteklerinden ve Afyonkarahisar’ımızın tüm talepleri noktasında çaba gösteren milletvekilimize şahsım ve mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Afyon MHP

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM