30 milyonluk sağlık cihazları geldi

30 milyonluk sağlık cihazları geldi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Afyonkarahisar, Sandıklı ve Şuhut ilçeleri için yaklaşık 30 milyon liralık tomografi ve endoskopi cihazlarının alımının yapılarak kurulumunun başladığını söyledi

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne son teknoloji ürünü tomografi cihazı ile Sandıklı Devlet Hastanesi’ne de endoskopi cihazının kurulumunun başlandığını dile getiren Aslan, Şuhut Devlet Hastanesi’ne de tomografi cihazının gönderileceğini söyledi.

“Sandıklı Devlet Hastanesine endoskopi cihazı müjdesi vermek istiyorum.” diyen Arslan, “Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı da vatandaşımıza yerinde hizmet açısından bir yenilik daha sağlanacak. Mide hastalıklarının saptanması açısından altın standart olan gastroskopi işlemi ve özellikle kadın ve erkekte akciğer kanserinden sonra en sık görülen kanser tipi olan kalın bağırsak kanserlerinin ve bağırsak hastalıklarının teşhisinde altın standard olan kolonoskopi işlemi artık Sandıklı Devlet Hastanesi’nde de yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Arslan, “Geçen hafta haberini verdiğimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesine alınan üst düzey tomografi cihazı hastanemize geldi ve kurulum aşamasına geçildi. Sanal koroner anjio işlemi dahil birçok işlemi yapabilen, hastane acil servisine kurulacak olan bu cihaz geçen hafta Emirdağ Devlet Hastanesine kurulan cihazımız gibi 10 yıl yedek parça, tüp ve bakım onarım hizmeti dahil garantili şartlarda alınmış ancak daha üst düzey bir cihazdır.” şeklinde konuştu.

Şuhut Devlet Hastanesine de yer hazırlığı yapılır yapılmaz tahsisi yapılan tomografi cihazının nakledileceğini kaydeden Arslan sözlerine şöyle devam etti:

“Bu cihazımız kısa süre içerisinde hizmete başlayacaktır. Cihazlarımız hastanelerimize ulaşmış kurulum aşamasındadır ve en kısa sürede hizmete başlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile il başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a ve Bakanlık bürokratlarımıza, katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.  Bu şekliyle kısa zamanda yaklaşık 30 milyon TL değerinde yatırım sağlanmış oldu. Hem teşhis hem de müdahale amaçlı kullanılabilecek olan cihazlarımızın hayırlı şifa olmasını dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Afyon sağlık

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM