“Emeklileri Yardıma Muhtaç Olmaktan Kurtaracağız”

“Emeklileri Yardıma Muhtaç Olmaktan Kurtaracağız”

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, meslek temsilcileri ile bir araya gelerek istişarede bulundu. Köksal, “Sosyal Belediyecilik ilkesi gereği gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, işsizlerimize olduğu gibi emeklilerimize de sahip çıkacağız. Onları yardıma muhtaç olmaktan kurtaracağız” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal beraberinde; CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Büşra Dişçioğlu Çetinöz, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Emsal Gedikkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP eski İl Başkanlarından Dr. Mehmet Kemal Demirkırkan ile birlikte Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tüm Emekliler Derneği, İşsizler Derneği ve Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası’nı ziyaret ederek meslek temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu. Afyonkarahisar halkının boş vaatlerle oyalandığını söyleyen Köksal, “Afyonkarahisar’ın kanayan yarası sorunların kaynağına inmeden lafla çözüm aramaktır.” dedi.

“BİZ BU ÇARKI DÖNDÜRECEĞİZ”

Köksal ve beraberindeki heyet Kırmızı Et Üreticileri Birliği ziyareti sırasında birlik üyelerinin görüşlerini alarak üretimde verimlilik hususunda atılabilecek adımları planladı. Durma noktasına gelen tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yeniden canlandırmanın bu işle ilgilenen vatandaşlarla görüşmeden sağlanamayacağını ifade eden Köksal, “Belediye Başkanı seçildiğimde bu konuda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız. Üretimden yana olacağız.” dedi.

Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Afyonkarahisar ekonomisinin yapı taşlarından birisi de tarım ve hayvancılıktır. Hayvan besleyip kırmızı et üreterek şehrimizin ekonomik döngüsüne katkı sağlayan hemşerilerimiz desteklenmezse bu çark dönmez. Biz söz veriyoruz, gereken desteği sağlayacağız, bu çarkı döndüreceğiz.”

“BELEDİYE İSTİHDAM BİRİMİ KURACAĞIZ”

Ziyaret turuna İşsizler Derneği ile devam eden Köksal ve beraberindeki heyet, Dernek Başkanı Hasan Kaya ile görüştü. Seçilmesi durumunda Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde istihdam ofisi kuracağını belirten Köksal, burada yaptığı açıklamada, “Gençlerimize ve işsiz kalan hemşerilerimize istihdam olanağı sağlamak adına Afyonkarahisar’a yatırım yapılması, işyeri ve fabrikaların açılması için yerel yönetim olarak zorlaştırıcı değil kolaylaştırıcı olacağız. Gençlerin ve kadınların istihdamı için belediyemizde İŞKUR ve büyük firmalarla işbirliği yaparak istihdam birimi kuracağız.” ifadelerine yer verdi.

“İSTİHDAM KONUSUNDA ATILAN ADIMLAR FİYASKO İLE SONUÇLANDI”

Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın en büyük sorunlarından biri olan işsizlik konusuna yeterince kafa yorulmadığını belirten Köksal, Afyonkarahisar’da şimdiye kadar istihdam vaadiyle atılan adımların hep hüsranla sonuçlandığına dikkat çekti. Köksal, “Afyonkarahisarlı genç kardeşlerim, hanım arkadaşlarım bireysel ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklar. Bu şehre şimdiye kadar çok istihdam sözü verildi. Ancak ne yazık ki atılan her adım fiyasko ile neticelendi. Bizler göreve geldiğimizde İşsizler Derneği’nin üye sayısını azaltacağız. Seçildiğimde Belediyemiz işverenle işçiyi buluşturan bir nokta olacak. Şehrimizin işadamları ve kurumsal firmaları ile işbirlikleri yapacağız. Kamuda işe alımlarda da adaletin sağlanması için gözümüzü dört açacağız. Belediyemiz bünyesinde de bu konuda liyakatsizliğe müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“EMEKLİLERİ YARDIMA MUHTAÇ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ”

Ekonomik anlamda ikinci plana atılan emekliler için de gerekli adımların atılacağını belirten Köksal, Tüm Emekliler Derneği’ni ziyaret ederek, “Afyonkarahisar’da Belediye aracılığı ile emekli vatandaşların koşulları iyileştirilecek” dedi.

Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “En düşük emekli maaşı alanlara, açlık sınırının altında dul ve yetim maaşıyla geçim mücadelesi veren emeklilere kış aylarında doğalgaz ve yakacak yardımı vereceğiz. İhtiyaç sahibi emekliler belediyemizin sosyal yardımlarından yararlanabilecek. Belediyenin en asli görevlerinden biri de halkın refahını sağlamaktır. Sosyal Belediyecilik ilkesi gereği gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, işsizlerimize olduğu gibi emeklilerimize de sahip çıkacağız. Onların haklarını gözeteceğiz. Hak ettikleri yaşama kavuşabilmeleri için üzerimize düşen ne varsa gerçekleştireceğiz. Yardım vermekten ziyade onları yardıma muhtaç olmaktan kurtaracağız.”

2TÜKETİM DEĞİL ÜRETİM ÖNCELİKLİ OLACAK”

Köksal ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası oldu. Köksal, buradaki görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Üretim ve pazarlama konusunda kaynakların verimli kullanılması ve elde edilecek kazancın tatmin edici olması amacıyla her türlü adım atılacak. Belediyemiz bu konuda her türlü sorumluluğu alacaktır. Tüketim kültürünün kök saldığı toplumsal yapımızda Afyonkarahisar Belediyesi olarak fark oluşturarak üretmekten yana bir misyon geliştireceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
burcu köksal CHP

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM