Afyonkarahisar, bir spor salonuna daha kavuşuyor

Afyonkarahisar, bir spor salonuna daha kavuşuyor

Salon sporlarına ev sahipliği yapacak, yurt içi ve yurt dışından sporcuların faydalanabileceği çeşitli karşılaşmaların yapılacağı Sahipata Spor Salonu’nda ikmal çalışmaları devam ediyor

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Sahipata Mahallesi’nde yapımına başlanan Spor Salonu’nun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Afyonkarahisar’ı futbol ve salon sporlarında turnuva ve kamp merkezi haline getirmek için önemli projelere imza atan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Sahipata Mahallesi’ne modern bir Spor Salonu kazandıracak.
Antrenman salonları ile birlikte bin 500 seyirci kapasiteli tesis; futsal, voleybol ve hentbol gibi salon sporlarına ev sahipliği yapacak. Tesislerde çok amaçlı spor salonunun yanı sıra, fitness salonu, antrenman alanları, idari alanlar ve aktivite alanları bulunuyor. Yaklaşık 3 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen tesis Afyonkarahisar’ın spor turizminde gelişmesi adına önemli bir rol üstleniyor. Gençlerin birçok spor dalını aynı anda yapmalarını sağlayacak tesis, geleceğin milli sporcularının yetişmesi için bir başlangıç noktası olacak. Spor Salonunun Ekim ayında hizmete alınması hedefleniyor.
“SPORA TAM DESTEK”
İnşaat alanına giderek çalışanları yerinde inceleyen Başkan Zeybek, çeşitli spor yatırımları ve etkinlikleri gençlerin hizmetine sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi. Başkan Zeybek, “Bizim en önemli önceliklerimizden birisi de gençlerimizin spor yaparak geleceğe yürümeleridir. İyi bir vatandaş olma noktasında manevi değer edinebilmelerinin başında spor geliyor. O bakımdan sporu çok önemsiyoruz, halka spor yaptırmayı, gençlere spor yaptırmayı çok önemsiyoruz. Tesisleşme noktasında böyle birçok sporun aynı anda yapılabileceği, farklı faaliyetlerin yapılabileceği salonları hizmete almak için çalışmalar yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte iş birliği yaparak gençlerin kullanabileceği, sportif açıdan kendilerini geliştirebileceği, spor yapabileceği güzel bir tesisi kısa zamanda faaliyete alacağız. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleriyle yeniden yapımına başladığımız Sahipata Spor Salon’undaki çalışmaları AK Parti Milletvekilimiz Ali Özkaya ve parti teşkilatımızla birlikte yerinde inceledik. Afyonkarahisar’ımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
>> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM