Gurbetçi vatandaşlar: Çarşı pazarda hareket yok!

Gurbetçi vatandaşlar: Çarşı pazarda hareket yok!

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, gurbetin memleketi Emirdağ’da vatandaşlarla bir araya geldi. Gurbetçi vatandaşların sorunlarını dinleyen Köksal, “Yurtdışında yaşayıp ülkemize tatile gelen hemşehrilerimiz Türkiye’yi geçen yıla göre daha mutsuz, çarşı-pazarı daha hareketsiz gördüklerini söylediler. Gurbetçi vatandaşlarımız, ülkemizin bu durumuna üzülüyor” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Emirdağ İlçesi’nde beraberinde CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Emirdağ İlçe Başkanı Barış Can ve Belçika Birlik Başkanı Derya Bulduk ile birlikte yurtdışında yaşayıp izne gelen Emirdağlı vatandaşlarla bir araya gelerek istek ve talepleri dinlediler. Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntıları dinleyen Milletvekili Köksal, ardından Emirdağ İlçesi’ne bağlı Türkmenakören Köyü’nü ziyaret etti.
“İKTİDARIN ABAKÜSÜ HALİNE GELEN TÜİK BİLE O KADAR SAYILARLA OYNAMASINA RAĞMEN ENFLASYONU YÜZDE 80 AÇIKLADI”
Gurbetin memleketi Emirdağ’da vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Burcu Köksal, “Yurtdışında yaşayıp ülkemize tatile gelen hemşehrilerimiz Türkiye’yi geçen yıla göre daha mutsuz, çarşı-pazarı daha hareketsiz gördüklerini söylediler. Hemşehrilerimiz haklı. Geçen yıl yüzde 17 civarında olan enflasyon, bugün yüzde 100’leri aştı. İktidarın abaküsü haline gelen Türkiye İstatistik Kurumu bile o kadar sayılarla oynamasına rağmen yüzde 80 enflasyon açıklıyor. Gurbetçi vatandaşlarımız, ülkemizin bu durumuna üzülüyor.” dedi.
“TÜRKİYE DÜZENSİZ GÖÇ CENNETİ HALİNE GELDİ”
Türkiye’nin düzensiz göç cenneti haline geldiğini kaydeden Köksal, “Yapılan anlaşmalara baktığımızda iktidarın turistler için ‘ne olursan yine gel’ politikasını güttüğünü görüyoruz. Dış politikanın olmazsa olmazı ‘karşılıklılık’ esası rafa kaldırıldı. 19 yabancı ülkeden ülkemize gelecek turistlerde vize aranmıyor; bizim vatandaşımız yurtdışına gittiğinde vize zorunluluğu duvarı ile karşılaşıyor. Sınırların durumunu söylemek bile gereksiz. Türkiye düzensiz göç cenneti haline geldi. Bu konudaki hiçbir uyarımız dikkate alınmadı; gelinen noktada iktidar bir çıkış yolu arıyor ama mevcut siyasetle bu mümkün değil.” şeklinde konuştu.
“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE”
Sorunların çözümünün Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunun önemle altını çizen Köksal, “Her zaman söylüyoruz: Ülkemizin sorunlarının çözümü Cumhuriyet Halk Partisi’nde. Milletimizin umudu Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır. Yapılacak ilk seçimde işbaşına gelecek CHP iktidarında, halkın egemenliğini tesis edeceğiz; yurtdışında pasaportumuzun itibarını yükselteceğiz; dostluk, kardeşlik ve hakça paylaşım temelinde refaha ulaşacağız. CHP, ülkemize mutluluk getirecek.” ifadelerini kullandı.
GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NUN MEKTUBUNU DAĞITTILAR
Milletvekili Köksal ve beraberindekiler gurbetin memleketi Emirdağ’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gurbetçilere hitaben yazdığı mektubu da dağıttılar. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM