Pickleball Türkiye Turnuvası Afyonkarahisar’da başladı

Pickleball Türkiye Turnuvası Afyonkarahisar’da başladı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek öncülüğünde Türkiye’de ilk kez Afyon’da düzenlenen Pickleball Türkiye Turnuvası Akarçay’da başladı. Turnuva 3 gün sürecek

Belediye ve Uluslararası Pickleball Federasyonu (IFP) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışma gösteri maçı ile başladı. Takımlar, açılış maçlarında büyük mücadele sergiledi. Eğlenceli ve heyecanlı anların yaşandığı turnuva final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erecek.
Afyonkarahisar Zeybekleri halk oyunları gösterisinin de yapıldığı mücadelede sporculara destek vermek için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek ve Başkan Yardımcısı Murat Öner de programa katıldı.
PICKLEBALL TÜRKİYE’DE
İLK KEZ AFYONKARAHİSAR’DA
Türkiye’nin ilk ve tek Pickleball Spor Kulübü 2020 yılında, bu sporun Türkiye’de ilk oynandığı yer olan Afyonkarahisar’da kuruldu. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in öncülüğünde pıckleball sporunun yaygınlaşması ve sevdirilmesi amacı ile de ilk pıckleball sahası Akarçay’da Belediye tarafından hizmete sunuldu. İlk Türkiye Pickleball şampiyonası da Başkan Zeybek’in destekleri ve Uluslararası Pickleball Federasyonu (IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk’ün girişimleri ile şehirde yapılıyor. Geleneksel hale getirilecek Türkiye Turnuvası ardından bu alanda çeşitli şampiyonaların da yapılması hedefleniyor.
SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK
Açılış maçları yapılmadan önce sporculara başarılar dileyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek spora ve sporcuya her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Zeybek Başkan; “Türkiye’de ilk kez bu sporun Afyonkarahisar’da kortunu ve turnuvasını yapmaktan ötürü mutlu ve gururluyuz. Her zaman spora ve sporcuya olan desteğimiz devam edecek. İlk kez Türkiye’de Afyonkarahisar’da hayata geçen ve kortu bulunan pıckleball sporunu şehrimizde yaygınlaştıracağız. Yediden yetmişe herkesi sportif faaliyet sahalarımıza sağlıklı yaşama ve spor yapmaya davet ediyorum. Tüm sporcularımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Uluslararası Pickleball Federasyonu (IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk’te açıklamasında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM