Pickleball Türkiye Turnuvası tamamlandı

Pickleball Türkiye Turnuvası tamamlandı

Afyonkarahisar’da yapılan Türkiye’nin Pıckleball Türkiye Şampiyonası Akarçay’da tamamlandı. 3 gün süren turnuvada ödüller sahiplerine ulaştı

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in öncülüğünde Türkiye’de ilk kez Afyon’da düzenlenen Pickleball Türkiye Turnuvası final maçlarının ardından ödül töreni düzenlendi. Sadece Afyon’da kortu ve Belediye tarafından yapılan sahalarda oynanan şampiyonanın ardından dereceye girenler para ve plaket ile ödüllendirildi. Pickleball Türkiye Turnuvası Şampiyonu Osman Akkaya oldu. Turnuvada ikinci ise Adana’dan şampiyonaya katılan İbrahim Bahçıvan olurken üçüncü ise Hasan Değer oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çatinaktı ve Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk tarafından verildi.
Şampiyonaya Afyonkarahisar başta olmak üzere İstanbul, Adana, İzmir, Denizli ve Konya’dan sporcular katıldı. Karşılaşmaları hakemler Aysun Akbay ve Merve Gündoğar yönetti. Ayrıca törende en iyi Bachend ödülü Murat Öner’in, Fair-Play ödülü Ahmet Akkaya’nın özel ödül ise Hasan Değer’in oldu. Turnuva sonundan bir ödül de Pickleball sporuna gönül veren yaşı küçük olmasına rağmen Pickleball sporcusu olan Efe Baş’a verildi. Törende büyük özel ödülün sahibi ise Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk oldu. Türk, ödülünü Çatinaktı’dan aldı.
Ödül töreni aile fotoğrafı alınması ardından sona erdi.
ŞAMPİYONLARDAN SPOR VE SPORCU DOSTU ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
Pıckleball Türkiye Şampiyonasının birincisi Osman Akkaya ve ikincisi İbrahim Bahcıvan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek yediden yetmişe herkesi bu spor branşı ile ilgilenmeye ve Afyonkarahisar’ı tanımaya davet etti.
Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk’te Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in bu sporun Afyonkarahisar’da oynanması ve çeşitli turnuvaların yapılmasına destek ve emeği olması nedeni ile teşekkür etti.
PICKLEBALL
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SIRALAMASI:
1. Osman Akkaya
2. İbrahim Bahcıvan
3. Hasan Değer
4. Serdar Gündoğar
5. Mustafa Türk
6. Murat Balıkçı
7. Yaşar Baş
8. Nezih uslu
9. Fatih Bıyıklı
10. Ahmet Akkaya
11. Şükrü Yurttekin
12. Selahattin Aktaş
13. Ramazan Akbau
14. Murat Öner
15. İbrahim Akça
16. Veli Değerli. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM