RSP öğrencileri Afyon’u Kütahya’da temsil etti

RSP öğrencileri Afyon’u Kütahya’da temsil etti

Özel Rahmiye Sare Palalı Koleji öğrencilerinin kurduğu FLYINGER takımı TEKNOFEST elemelerini başarıyla geçerek, Kütahya Zafer Havalimanında 9-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılan finallerde Afyonkarahisar’ı temsil ettiler

 

Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencileri tarafından kurulan FLYINGER takımı TEKNOFEST elemelerini başarı ile tamamladı.
“İLİMİZİ TEMSİL ETMEKTEN GURURLUYUZ”
Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları Döner Kanat Kategorisinde finallere katılan öğrenciler 6 gün boyunca izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Kolejin Endüstriyel Otomasyon Teknoloji alan şefi Aydın Liman danışmanlığında kurulan takımda kolej öğrencilerinden Emirhan Kartal, Erhan M. Sivri, Emirhan Barış, Furkan Enes Kılınç yer alıyor. FLYINGER takımı adına konuşan Erhan M. Sivri, “Okulumuzun mekatronik atölyesinin imkânları sayesinde geliştirdiğimiz drone ile ön elemeleri geçerek finallere katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zorlu bir süreç sonucunda buraya gelmeye hak kazandık. Burada ilimizi temsil etmenin gururunu yaşadık.” dedi.
“FİNALLERE KALMAK ÖĞRENCİLERE ÖZGÜVEN SAĞLADI”
Endüstriyel Otomasyon Teknoloji Alan Şefi Aydın Liman, öğrencileriyle gurur duyduklarını ifade etti. Liman, “Öğrencilerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır. Sadece liseler ile sınırlı olmayan bu yarışma ülkemiz sınırlarını da aşarak uluslararası bir boyuttadır. Üniversite takımları ve uluslararası takımlarında katıldığı bu yarışmada finallere kalmak lise öğrencilerimiz için büyük bir özgüven kaynağı oldu.” ifadelerine yer verdi. Zafer Havalimanında gerçekleştirilen finalleri ziyaret eden TUBİTAK Başkanı Hasan Mandal öğrencileri kutlayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
>> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM