“Eğitim Bir-Sen’in daha yapacak çok işi var”

“Eğitim Bir-Sen’in daha yapacak çok işi var”

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, sendika olarak geldikleri noktanın
kendilerini, yeni ufukları hedeflemeye, yöntemleri revize etmeye, vites büyültmeye sevk ettiğini açıkladı. Arslan, “Unutulmamalıyız ki yapacağımız ve yapmamız gereken daha çok işimiz var” dedi

 

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Delege Toplantısı 1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi. Toplantı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
“FARK ATTIK YETKİLİ OLDUK”
Açılış konuşması yapan Şube Başkanı Mustafa Arslan, 7. olağan genel kurul sürecinde, Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Delege Toplantısını gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşadıklarını belirtti. Arslan, “15 yıldır teşkilatımızın çeşitli kademelerinde hizmet etme fırsatı bulduğumuz kutlu bir vakit diliminde, aynı aşk, aynı heyecanla; aynı derdin dertlisi, aynı yolun yolcusu olduk, bir olduk, kardeş olduk. Allah’a hamdolsun. Rabbimiz, adımlarımızı bereketlendirdi, rakiplerimizi katlayan rakamlarla fark attık yetkili olduk. Birilerinin başını döndürecek kadar etkili olduk, rakiplerimizin bile reddedemeyeceği marka olduk. Birlikte güzel işler yaptık. Yetkinin, etkinin, gücünün zirvesinde olan sendikamızı, bugün yeni hedeflere, yeni ufuklara taşımanın heyecanıyla birlikteyiz. Özlük ve özgürlük mücadelesini hakkıyla yerine getirmede rüştünü ispat etmiş bir teşkilatız. Bugün, bizim için ‘Zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklarda yeni umutlara, hedeflere yürüyeceğimiz’ kutlu bir besmeledir.” ifadelerini kullandı.
“ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİK”
Eğitim Bir Sen’in 14 Şubat 1992’de yola çıkıp, ülke ve millet sevgisinden ödün vermediğini belirten Arslan, “84 milyonun kardeşliğini hedefleyen, özelde eğitim çalışanlarının genelde ise milletimizin hak ve menfaatlerini, insanlığın huzurunu önceleyen, zulmün karşısında mazlumun yanında olan bir teşkilatın mensuplarıyız. Bizler, bu inanç ve bilinç ile yola çıkmış, kurulduğumuz günden bugüne imkânlarımız ne olursa olsun, kuruluş felsefesine sadık kalmış, özlük ve özgürlük mücadelesini hakkıyla yerine getirmede rüştünü ispat etmiş bir teşkilatız. Kıblesi sabit dümeni sağlam teşkilatımızı hep birlikte daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sadece üyelerinin sorunlarına değil, ülkesinin ve insanlığın problemlerine de duyarlı, kıblesi sabit, dümeni sağlam teşkilatımızı, hep birlikte daha nice yıllar, daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz, ‘Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü’ ya da ‘eğitim hizmet kolunda yetkili sendika’ sıfatlarının çok ötesinde ‘İnsanı esas alan hakikat değerlerini ihya’ ve ‘Müslümanların karar mekanizmalarında asli özne olduğu yeni bir dünyayı inşa’ hedeflerini donanmış soylu mücadelenin, öncü topluluğuyuz. Tam da bu yüzden soylu mücadeleye mensubiyetle yetinmek yerine, soylu mücadelenin zaferle taçlanmasını sağlayacak aşkın mesuliyetini de birlikte yüklendik.” dedi.
“DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ”
Arslan sözlerini şöyle tamamladı: “Daha büyük başarılara birlikte imza atacağız. Evet, biz düşünen ve üreten erdemli bir davanın mensuplarıyız. Soylu mücadelenin adresi Eğitim-Bir-Sen olarak, geldiğimiz nokta bizi, yeni ufukları hedeflemeye, yöntemlerimizi revize etmeye, vites büyültmeye sevk ediyor. Unutulmamalıyız ki yapacağımız ve yapmamız gereken daha çok işimiz var. Çalışanlarımızın hakkını, hukukunu korumaya, eğitim çalışanlarına özel kazanımlar üretmeye devam ettikçe, inşallah daha büyük başarılara da birlikte imza atacağız. Önümüzde yeni yol haritamızı birlikte çizeceğimiz bir sürecimiz var. Teşkilatımızın olarak ahde vefa duygusuyla, sendikamıza emek veren büyüklerimizin tecrübesi ve davaya gönül veren genç kardeşlerimizin enerjilerini birleştirmek için birlikte tek yürek olarak yeniden Bismillah diyoruz. İnancımızın ve dahi inancımızı kuşanmış teşkilatımızın omuzlarımıza yüklediği mesuliyetimizin ve yükümüzün ağırlığının idrakindeyiz. Müjdelere gebe yarınlarımızı beraber inşa edeceğimiz yeni dönemde, siz kıymetli dava arkadaşlarımızla her zorluğu birlikte aşacağımıza olan inancımız tamdır. Geçtiğimiz süreç içinde kardeşlik hukukumuza halel getirmemek ilkesiyle omuz omuza, gönül gönüle yol yürüdüğümüz tek yürek olan tüm kıymetli dava arkadaşlarıma, ağabeylerime, kardeşlerime, teşkilatımıza en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Rabbimiz adımlarımızı bereketlendirsin, ahdimiz ve kardeşliğimiz üzere ayaklarımızı sabit kılsın. Allah yâr ve yardımcımız olsun.”
>> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM