Vali Yiğitbaşı: Çiftçimizin yüzü gülüyor

Vali Yiğitbaşı: Çiftçimizin yüzü gülüyor

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, patates hasadına katılarak, çiftçilerle sohbet etti. Vali Yiğitbaşı, “Çiftçimizin yüzü gülüyor” dedi

 

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı Şuhut İlçesinde incelemelerde bulundu. İlçede temaslarda bulunan Vali Yiğitbaşı, köy ziyaretlerinde de vatandaşlarla bir araya geldi.
Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın ilk durağı Şuhut Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Harun Reşit Han’dan ilçenin eğitim, sağlık ve ekonomi alanında genel durumunu içeren bilgiler alan Vali Yiğitbaşı daha sonra Şuhut Belediye Başkanlığına geçti.
Şuhut Belediye Başkanlığı ziyaretinde Belediye Başkanı Recep Bozkurt’tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Yiğitbaşı, Belediye birimlerinde de incelemelerde bulunarak personele kolaylıklar diledi.
Şuhut programı esnasında esnafı ziyaret eden, işlerinin genel durumunu soran Vali Yiğitbaşı, hayırlı işler, bereketli kazançlar diledi. Kadınların işlettiği mahalle fırınına da giden, kadınlarla ekmek yapımı üzerine sohbet eden Vali Yiğitbaşı, patatesli ekmek pişirdi.
İlçenin en büyük camilerinden olan yaklaşık 600 yıllık geçmişi bulunan tarihi Ulu Camii’de de incelemelerde bulunan Vali Yiğitbaşı, ilk günkü ihtişamıyla yıllara meydan okuyan caminin tarihçesi hakkında bilgiler aldı.
“HUZUR DOLU BİR YER”
Tarihi Hamzapaşa Hamamı’nın restore edilmesiyle oluşturulan, aziz şehitlerimizin hatıralarının yaşatıldığı Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezi’ni ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgiler alan Vali Yiğitbaşı, merkezin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Burada açıklama yapan Vali Yiğitbaşı, “Çok huzurlu bir yer. Şehit ve gazilerimizin hatıralarının verdiği huzur her bir noktaya yansımış.” dedi.
KÖYLERİ ZİYARET ETTİ
Şuhut İlçesi programı kapsamında Aydın, Kavaklı, Tekke ve Demirbel köylerini ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, vatandaşlarla sobet ederek taleplerini dinledi.
Aydın İlkokulunu da ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, burada öğrencilerle gelecek hayalleri üzerine bir süre sohbet ederek, onlara çeşitli kitaplar hediye etti.
PATATES HASADINA KATILDI
Vali Yiğitbaşı, Yarışlı Köyü ziyaretinde ise Afyonkarahisar’ın meşhur agria patatesinin hasadına katıldı. Hasat yapan kadın işçilerle de bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı, taleplerini dinledi, alın teriyle emek harcayan kadınlara işlerinde kolaylıklar temenni etti.
“ÇİFTÇİMİZİN YÜZÜ GÜLÜYOR”
Afyonkarahisar’ın patates üretiminde ülke genelinde ilk 3’te yer aldığına dikkat çeken Vali Yiğitbaşı; “Bizim bölgemizin patatesi çok kıymetli. Renginden ve lezzetinden dolayı çok özel bir patates yetiştiriyoruz. Bu bölgede toprağımız çok bereketli bunun da etkisiyle bu yıl rekolte de oldukça yüksek. Çiftçimizin yüzü gülüyor” ifadelerini kullandı.
Son olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Şuhut Keklik Üretim Çiftliğini ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, tedavisi tamamlanmış ve koruma altına alınan şahinleri doğal yaşam alanlarına bıraktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM