Havuzu kurtardık, müzeyi açacağız

Havuzu kurtardık, müzeyi açacağız

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı SMMM Ziya Coşkun Karadeniz İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak çürümeye terkedilmiş olimpik yüzme havuzunun hizmete hazır hale geldiğini, Yeni Müze inşaatının da 2023 yılının ilk aylarında tamamlanacağını söylediler

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı SMMM Ziya Coşkun Karadeniz ile birlikte Belediye tarafından yapımı devam eden ve kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak Sahipata Spor Kompleksi ile Olimpik Yüzme Havuzu ve Yeni Müze inşaatında incelemelerde bulundu.Yatırımlarla ilgili bilgiler veren Başkan Zeybek, kente yakışır hizmetleri vatandaşların kullanımına açmaya devam ettiklerini söyledi.
“OLİMPİK YÜZME HAVUZU KISA SÜREDE HİZMETE ALINACAK”
İncelemeler ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya şöyle konuştu:
“Bildiğiniz gibi geçmişte İl Özel İdare tarafından yaptırılmış adeta çürümeye terkedilmiş olimpik yüzme havuzu vardı. Sağolsun Başkanımız bu konuda ciddi gayret gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanımız Afyonkarahisar’a geldiğinde kendisinden talepte bulunduk, destek verdi. Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi bugün itibariyle bitmiş durumda. Çok az bir kısmı kaldı. Su sızdırmazlıkla ilgili testler denenmiş ve hiçbir şekilde su kaçırmıyor. Kısa sürede bu eseri şehrimize kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”
“YENİ MÜZE MART YA DA NİSAN AYINDA TAMAMLANACAK”
Milletvekili Özkaya ve Merkez İlçe Başkanı Karadeniz ile Başkan Zeybek, Yeni Müze inşasında incelemelerde bulunarak, peyzaj çalışmasına da destek vererek birlikte fidanları toprakla buluşturdular. Başkan Zeybek, inşaat çalışmalarında büyük bir aşama kaydedilen Yeni Müze’nin kısa sürede tamamlanarak Afyonkarahisar’ın turizmine kazandırılacağı söyledi.
“MEVCUT MÜZE ALANI SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATA HİZMET EDECEK”
Müze inşaatı çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkaya, “Burası 2011 yılında ihale edilen Türkiye’nin en büyük ikinci müzesi. 25 bin metrekare kapalı alanı olan, 55 bin metrekare bir arsa üzerine yapılıyor. Afyonkarahisar binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Bu medeniyetler merkezinin turizm bölgesindeki tarihi eserlerin sergileneceği müzeyi Mart yada Nisan ayı içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalar son aşamaya geldi. Müteahhit firma çalışıyor. Allah razı olsun Belediye Başkanımızda çalışmalara destek verecek. Yine Orman Genel Müdürlüğümüz orman malzemeleri ve ağaçları gönderiyor. İl Özel İdaremiz kendisindeki makine ekipmanlarla destek veriyor. Afyonkarahisar’ın bütün yöneticileri biraraya gelerek hızlı bir şekilde bitirip mevcut müzemizi taşımak. Orası da bildiğiniz üzere özel sektöre satılmıştı. O satış iptal edildi. Belediye Başkanımızın talebi doğrultusunda Afyonkarahisar Belediyesi’ne tahsis edildi. İnşallah orası da Belediyemizin sosyal kültürel bir alanı olacak. Afyonkarahisar’ın nefes alacağı bir kültürel tesis olarak Başkanımız hizmete sunacak. Hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum. İnşallah tarih ve medeniyet yolculuğunu yeni müzemizde yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Olimpik Yüzme Havuzu ve Sahipata Spor Salonundaki çalışmalara ilişkin son bilgileri paylaşarak, “Olimpik Yüzme Havuzu yapılalı 30 yılı geçti. Burası merhum Valimiz Ahmet Özyurt zamanında yapılmıştı. Neredeyse çürümeye terk edilmiş bir binaydı. Bir önceki Valimiz Gökmen Çiçek, “burayı Belediye’ye verelim” dedi. Sağolsun Gençlik ve Spor Bakanımızın destekleriyle tamamladık. İnşallah Gençlik ve Spor Bakanımızı da davet ederek Türkiye Şampiyonasını Olimpik Yüzme Havuzumuzda gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
“SPOR ALANINDA HER TÜRLÜ ESERİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRIYORUZ”
Afyonkarahisar’ı spor alanında şaha kaldıracak eserlerle buluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Zeybek, “Sahipata Mahallesinde kaba inşaatı bitmiş beklemeye alınmış Kapalı Spor Salonu vardı. Biraz önce Milletvekilimiz Ali Özkaya ve Merkez İlçe Başkanımızla yerinde inceledik. Şu anda seyirci koltuklarının montajı yapılıyor, çevre düzenlemesi bittiği zaman hizmete alacağız. Yine Rahvan at yarışları binicileri şehrimizde çok fazla, Federasyon Başkanı ile görüştük, istemiş olduğu ölçülerde pisti ihale ettik, inşaatı bitmek üzere. İnşallah orayı da bitirdiğimizde Rahvan At Federasyonu Başkanının ifadesiyle Türkiye Şampiyonasını düzenleyeceğiz. Spor alanında yapılması gereken her türlü yatırımı hayata geçiriyoruz.” dedi.
ZEYBEK: YILAN HİKAESİNE DÖNEN MÜZE 2023 YILINDA TAMAM
Müze inşaatının tamamlanması konusunda Belediye olarak her türlü desteği vereceklerini kaydeden Zeybek, “Yılan hikayesine dönen müzeyi 2023 yılı Mart ya da Nisan ayı gibi tamamlayıp hizmet almayı düşünüyoruz. Belediye olarak her türlü desteği vereceğiz. El birliği ile burayı tamamlayıp, turizm alanında böyle bir müzeyi halkımızın yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM