AGD Siyer-i Nebi yarışma  ödülleri 31 Aralık’ta verilecek

AGD Siyer-i Nebi yarışma ödülleri 31 Aralık’ta verilecek

Anadolu Gençlik Derneği tarafından her sene düzenlenen “Gençler Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yüz binlerce öğrencinin katılımıyla Türkiye genelinde gerçekleştirildi. Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde de binlerce gencin katılımı ile gerçekleştirilen yarışmada heyecan doruğa ulaşırken dereceye girenlerin ödülleri 31 Aralık Cumartesi “Mekke’nin Fethi” programında verilecek

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in hayatını daha fazla gence anlatabilmek ve idrak ederek hayatlarında Sünnet-i Seniyye’yi tatbik edebilmeleri amacıyla her sene düzenlenen “Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” bu sene de Türkiye genelinde yüz binlerce liseli gencin katılımıyla ve yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.
ÖDÜLLER 31 ARALIK AKŞAMI AÇIKLANACAK
Türkiye geneli ve Afyonkarahisar genelinde dereceye girenlere ödülleri verilecek. Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde düzenlenen Siyer-i Nebi sınavının sonuçları 31 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de AKÜ ANS Kampüsü Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ”Mekke’nin Fethi” programında açıklanacak. Türkiye geneli derecede birinciye 10.000 TL, ikinciye 8.000 TL, üçüncüye 7.000 TL, dördüncüye 6.000 TL ve beşinciye ise 5.000 TL ödül verilecek. Afyonkarahisar genelinde ise birinciye 1500 TL, ikinciye 1250 TL, üçüncüye 1000 TL, dördüncüye 750 TL ve beşinciye ise 500 TL ödül verilecek. Sınav sonucu süreci efendimizinizinde.com internet sitesi üzerinden takip edilebilir.
PEYGAMBER ÖRNEKLEĞİ HERKESİN HAYRINA
Sınav ile ilgili konuşan AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun şunları kaydetti: “Hem ülke olarak hem de İslam coğrafyasının tamamında ihtiyacımız olan sevgi ve kardeşliktir, ihtiyacımız olan hakkı ve adaleti üstün tutmaktır. Gençlerimizin, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatını okumaları, öğrenmeleri, bu yaşam örnekliğini kuşanmaları hepimizin hayrına olacaktır. İslam’ın temel kavramlarını bilen ve sapmalara karşı hakikati kuşanmış nesiller olmalı. Biliyorsunuz mücahede gayret etmektir. İslam’ı yaşama gayretidir. Yoldaki bir taşı kaldırma, bir yoksulu doyurma, bir yetimi sevindirme, bir zulmü engellemedir. Bütün bunların örnekliği Efendimizin (S.A.V.) hayatında mevcuttur. Biz en güzel hediyenin, tüm katılımcıların zamanlarını Efendimizin (S.A.V.) örnek hayatını öğrenmeye ayırmaları olarak görüyoruz. Öte yandan İslam’ı ya da siyeri sadece ve sadece bilmenin bir karşılığı olduğunu da düşünmüyoruz. Çünkü İslam, insanın bütünüyle yaşaması için gönderilmiş bir dindir ve Efendimiz (S.A.V.) ise tutum ve davranışları ile hepimiz için örneklik teşkil eden bir önderdir. Bu örneklik tüm zamanlara ve mekânlara seslenmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM