GÜRİŞ Holding, Afyon’da  10 bin ağacı toprakla buluşturdu

GÜRİŞ Holding, Afyon’da 10 bin ağacı toprakla buluşturdu

GÜRİŞ Holding tarafından Afyonkarahisar’daki Albay Reşat Çiğiltepe Rüzgâr Enerji Santraline 10 bin ağaç dikildi

GÜRİŞ Holding’den yapılan açıklamada, çevre ve iklimsel sorunların önüne geçebilmek ve yaşamın sürdürülebilirliğini sağlamak adına fosil yakıtlı enerji üretim yöntemlerini terk ederek yenilenebilir enerjiye olan yatırımlarıyla Türk ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya devam holdingin, Türkiye’nin farklı noktalarında fidan dikim etkinliklerine devam ettiği kaydedildi.

“AFYONKARAHİSAR’DA ÇİĞİLTEPE RÜZGÂR ENERJİ SANTRALİNE 10 BİN AĞAÇ DİKİLDİ”
Açıklamada, “GÜRİŞ Holding, çevreye katkı sağlamak amacı ve sosyal sorumluluk bilinciyle son olarak Sivas’ta bulunan Çermikler HES santral sahasında 25 bin 628 ve Afyonkarahisar’daki Albay Reşat Çiğiltepe Rüzgâr Enerjisi santralinde ise 10 bin adet olmak üzere toplamda 35 bin 628 ağaç dikimi gerçekleştirdi. Sürdürülebilir bir geleceğe verdiği değer doğrultusunda temiz ve milli enerji olan yenilenebilir enerji faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren GÜRİŞ Holding, gelecek nesillere sağlıkla yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak için her fırsatta gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarıyla da çevreye katkı sağlamaya devam ediyor.” denildi.
“TÜRKİYE’NİN FARKLI BÖLGELERİNDE AĞAÇ DİKİMİNE DEVAM EDİLİYOR”
Açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi:
“GÜRİŞ Holding yaşanabilir bir gelecek için çevreye katkı sağlamak amacı ve sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği ağaç dikme faaliyetleri ülkemizde son yıllarda yaşanan orman yangınları sebebiyle daha anlamlı hale geliyor. Son olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Aydın’da 7 ayrı bölgeye, 3600 adet ‘incir fidanı’ diken GÜRİŞ Holding, Sivas’ta bulunan Çermikler HES santral sahasında 25.628, Afyonkarahisar’da bulunan Albay Reşat Çiğiltepe Rüzgâr Enerjisi santralinde ise 10 bin adet olmak üzere toplamda 35 bin 628 ağaç dikimi gerçekleştirdi. GÜRİŞ Holding şimdi de Sivas’ta bulunan Çermikler HES santral sahasında, Şarkışla Fen Lisesi öğrencileri ile birlikte gerçekleşen fidan dikim etkinliğinde, 24 bin 678 adet (sedir, karaçam, sarıçam) çam ağacı, 950 adet meyve ağacı dikimi gerçekleştirildi. Afyon’da bulunan Albay Reşat Çiğiltepe Rüzgâr Enerjisi santralinde ise Dinar Kaymakamı Kemal Duru, Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Dinar Orman İşletme Müdürü Ahmet Gürbüz, Dinar Fatih Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte 10 bin adet sedir ve karaçam ağacı dikimi gerçekleştirildi.”
“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN ÇEVREYİ KORUMAK ÖNEMLİ”
GÜRİŞ Holding Enerji Grup CEO’su Ali Karaduman, iklim krizi tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı, kısıtlı kaynaklar ile geleceğin sürdürülebilirliğinin tehlikeye girdiği günümüzde çevrenin korunmasının daha önemli hale geldiğini belirtti. Karaduman şunları kaydetti: “Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek kapsamında temiz ve milli enerji kaynağı olan 1.132 megavat kapasiteye sahip yenilenebilir enerji santrallerimizle, Türkiye’nin enerji alanında dışa bağımlılığını ve karbon salımını azaltmak için devam ediyoruz. Sürdürülebilir bir geleceğe verdiğimiz değer doğrultusunda, faaliyet gösterdiğimiz bölgeler öncelikli olmak üzere ağaçlandırma çalışmaları ile çevreye katkı sağlamak bizim için çok kıymetli. GÜRİŞ Holding olarak 2009’dan beri tüm santrallerimizde yaklaşık 500 bin adet ağaç dikimi gerçekleştirdik. Son olarak gerçekleştirdiğimiz 35 bin 628 ağaç dikimi ile de Sivas ve Afyon illerimize katkı sağladık.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM