Halk ekmekle Afyon’lu ucuz ekmek yiyecek

Halk ekmekle Afyon’lu ucuz ekmek yiyecek

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından “Halk Ekmek Fabrikası” kurulacak

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, YÜNTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Arif Birsen ile birlikte Belediye iştiraki YÜNTAŞ A.Ş. bünyesinde hizmet verecek Halk Ekmek Fabrikası inşa sahasında incelemede bulundu. Fuar alanında inşasına başlanacak proje kapsamında inceleme gezisi yapan Başkanımıza, YÜNTAŞ AŞ. Genel Müdürü Arif Birsen’de eşlik etti.
GÜNDE 40 BİN EKMEK ÜRETİLECEK
Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Fuar Alanı’nda inşasına başlanacak olan Halk Ekmek Fabrikası’nın günlük 40 bin ekmek üretim kapasiteli olacağı belirtilerek, “Fabrikada üretilen ekmekler büfelerde satışa sunularak vatandaşlarımızın sofralarına ulaştırılacak. Halk Ekmek Fabrikası ile insan sağlığına en uygun ekmek ve unlu mamulleri, özel diyet gerektiren gruplar, tam buğday, çavdarlı, tuzsuz, kepekli, zeytinyağlı, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın UNESCO tescilli patatesli ev ekmeği de dâhil olmak üzere tüm bireyler için en ekonomik şekilde sunulacak.” denildi.
ZEYBEK: VATANDAŞA UCUZ EKMEK YEDİRECEĞİZ
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Günlük 40 bin ekmeğin üretilebileceği bir Halk Ekmek Fabrikası kuruyoruz. Bunun yanında bizim tescilli acı mayalı patatesli ev ekmeğimizin de üretileceği fırınlarımızı yapıldı. Şu anda inşa halinde. İnşallah en kısa sürede tamamlanıp üretime başlayacak. Halkımıza, vatandaşımıza ekmeğin her türünü takdim edebileceğiz, ucuz ekmek yedirmeyi istiyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM