Arslan: Pek çok kazanımlara vesile olduk

Arslan: Pek çok kazanımlara vesile olduk

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim paydaşlarının “Kardeşlik Sofrası” programında buluştuklarını, sendika olarak yetkili oldukları günden itibaren pek çok kazanıma imza attıklarını belirtti. Arslan, “Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz” dedi

 

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce 8 Ocak 2023 Pazar günü Frig Vadisi’nde “Kardeşlik Sofrası” adı verilen program düzenlendi. Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Müdür Yardımcısı Fatih Akcil, Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, Şube Müdürleri Hikmet Tuncer, Mustafa Günay, Hakan Yıldırım, Abdullah Kaya, Ahmet Aksoy, İbrahim Erdem Gülcü, METEM Müdürü Kaya Pembegül ile eğitim çalışanları, şefler, teknisyenler katıldı.
“YÜZLERCE KAZANIMA İMZA ATTIK”
Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan programı değerlendi. “Örgütlü gücümüzü kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz.” diyen Arslan, “Yetkili olduğumuz günden bugüne yüzlerce kazanıma imza attık. İmkânları artırdık. Biz hiçbir zaman sorunlardan beslenmedik, çözümlerle güçlendik. Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz. Hak, emek, ekmek ve memleket için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çalışma hayatına ilişkin atılmış hangi olumlu adım ve kazanım varsa sosyal taraf olarak yerimiz, terimiz, imzamız, gayretimiz var. Yeni kazanımlar için ter dökmeye devam ediyoruz. Mücadelemiz, hak, emek, ekmek ve memleket içindir. Genel yetkili olduğumuz günden bugüne yüzlerce kazanıma imza attık, imkânları artırdık. Farkımız, sorunlardan beslenmek değil, çözümlerle güçlenmektir. Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz.” dedi.
“BİR ÇOK SORUNUN ÇÖZÜMÜNDE ALIN TERİ VE İMZAMIZ VAR”
Eğitim Bir-Sen’in kurulduğu günden itibaren verdiği mücadeleyle pek çok sorunun çözüme kavuşmasını sağladıklarını kaydeden Arslan şunları kaydetti: “Adaletsiz katsayı uygulamasının sona ermesinde, özgürlükçü bakışla ‘başörtüsü yasağının’ kaldırılmasında, 28 Şubat mağdurlarının işe iade edilmesinde ve SGK sorunlarının giderilmesinde, kamu görevlilerinin ibadet hürriyetinin sağlanması noktasında Cuma namazına gidebilmesinde, toplu sözleşme hakkının alınmasında, 2011 ve 2013 yıllarında 280 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde, personel sistemini zayıflatan 4/C statüsüne son verilmesinde, promosyonların tamamının kamu görevlilerine verilmesinde, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çözüme kavuşarak 600 bin öğretmenin uzmanlık, başöğretmenlik unvanına sahip olmasında, 3600 ek göstergenin alınmasında ve 5 milyon 300 bin kamu görevlisini kuşatacak şekilde kapsamının genişletilmesinde, 50/d’li araştırma görevlilerinin 33/a’ya geçmesinde, 500 bine varan sözleşmelinin kadroya geçirilmesinde etkimiz, katkımız, yerimiz, terimiz ve imzamız var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM