Afyon-Hocalar arası mesafe kısaldı

Afyon-Hocalar arası mesafe kısaldı

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyelerinin katılımıyla Hocalar-Sinanpaşa bağlantı yolunun açılış gerçekleştirdi

 

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Hocalar-Sinanpaşa ilçesi bağlantı yolu Yörükmezarı mevkiinde toprak yoldan genişletme ve iyileştirme çalışmalarıyla parke taşlı yola dönüştürülen ve Afyonkarahisar-Hocalar arası mesafeyi yaklaşık 35 kilometre kısaltan yolun açılışını gerçekleştirdi.
Ulaşımın özellikle dağlık bölgelerdeki belde ve köyler için önemini vurgulayan Vali Yiğitbaşı şunları söyledi:
“İçişleri Bakanlığımızın bütçe desteğiyle gerçekleştirilen bu çalışma bölgede yaşayan vatandaşlarımız için oldukça büyük önem arz ediyor. Malum kış bu civarda çetin geçiyor ve kış bastırmadan bu yolu vatandaşlarımızın hizmetine sunmak bizim için de oldukça sevindirici bir gelişme oldu. Ayrıca Hocalar ilçemize bağlı 7 tane köy de Sinanpaşa ilçemize bu yol ile daha da yakın hale geldi. Bu sayede bölge gelişecek ve şimdiye kadar ulaşıma harcanan maliyet ise yine azalacaktır. Bu vesileyle buradaki çalışmaların yürütülmesinde destek olan İçişleri Bakanlığımıza, şehrimizin milletvekillerine ve İl Özel İdaresi çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum.”
Ardından ziyaretleri kapsamında Hocalar ilçe Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İlçe Kaymakamı Hakan Kara’dan ilçenin eğitim, sağlık ve ekonomi konularına ilişkin bilgi aldı.
VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Yiğitbaşı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. İbrahim Yurdunuseven ve Av. Ali Özkaya eşliğinde ziyaretlerine Yörükmezarı, Yağcı ve Sorkun köylerinde devam etti.
Ardından Vali Yiğitbaşı Sandıklı bölgesinde incelemelerde bulunarak Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün ile beraber Sorkun köy kahvehanesinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Vali Yiğitbaşı talepleri not alarak ilgili birimlere talimat verdi.
AKDAĞ TABİAT PARKI’NIN YENİLENEN YOLU AÇILDI
Ziyaretlerin ardından Vali Yiğitbaşı Sandıklı’da bulunan Akdağ Tabiat Parkı’nın yenilenen yolunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası beraberindeki heyet ile birlikte Sandıklı Belediyesi tarafından hizmete sunulacak Sosyal Tesislerin açılış törenine katılan Vali Yiğitbaşı Akdağ Tabiat Parkı’nın turizm açısından Afyonkarahisar için ayrıca önemini vurgulayarak şunları söyledi:
“Eşsiz doğası ve yaban hayatıyla bilinen Akdağ Tabiat Parkı’na yapılan yol çalışmasının bölge açısından turizm değerini artıracağına inanıyorum. Malum sizler de biliyorsunuz Afyonkarahisar’ın coğrafi yapısı çok farklı karakteristik özelliklere sahip. Haliyle buna bir de yaban hayatı eklenince bölgenin ekosistem bakımından da özel bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Hatta yaban hayatı için de en önemli sembollerinden biri olan Yılkı Atları da bu ekosistem de yaşıyor. Dolayısıyla buradaki tabii güzelliklerden istifade etmek isteyen yerli ve yabancı tüm misafirlerimizin bu ekosistemi ve yaban hayatını görmesini tavsiye ediyorum.”
Yapılan çalışma ile Akdağ Tabiat Parkı yolunun viraj sayısı 6 ya düşürülürken, toplamda 13 kilometre yol vatandaşların hizmetine sunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM