AFAD’dan muhtarlara özel eğitim

AFAD’dan muhtarlara özel eğitim

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ilçeler düzeyinde muhtarlara yönelik eğitim başlatıldı. Bolvadin ve Çobanlar ilçelerinden başlatılan proje ve seminerler 2 ay tüm ilçelerde yapılacak

 

AFAD Gönüllülük Sistemi ile Türkiye’de meydana gelecek afetlerde yapılması gereken doğru davranışları bilen, afetlerin zararlarını en aza indirmek ve verilen hizmetin kalitesini artırmak amacıyla görev yapan ekiplere destek olabilecek AFAD Gönüllülerinin sayısını artırılması hedefleniyor.
AFAD Başkanlığınca tarafından başlatılan “Muhtarlar Destek AFAD Gönüllüsü Oluyor Projesi” kapsamında Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ilçeler düzeyinde muhtarlara yönelik eğitim başlatıldı. “Muhtarlar Destek AFAD Gönüllüsü Oluyor Projesi”nin yanı sıra İl AFAD Müdürü Mehmet Buldan ve Afet Eğitmenleri tarafından ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerine afet ve acil durum planları hakkında seminer düzenleniyor. Bolvadin ve Çobanlar ilçelerinden başlatılan “Muhtarlar Destek AFAD Gönüllüsü Oluyor Projesi” ve “Afet ve Acil Durum Planları” seminerleri 2 ay boyunca tüm ilçelerde devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM