Afyonkarahisar’a ilk kez  basketbol takımı kampa geldi

Afyonkarahisar’a ilk kez basketbol takımı kampa geldi

Ulusal ve uluslararası kamp merkezi haline gelen Afyonkarahisar’da ilk kez bir basketbol takımı kampa geldi. İTÜ Basketbol takımı Afyon MCG Marble Hotel’de kampa başladı

 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Basketbol Takımı, kamp için Afyonkarahisar’ı tercih etti. Kentte futbol takımlarının yanı sıra basketbol takımlarının da kamp merkezi haline getiriliyor. İTÜ Basketbol takımı Afyon MCG Marble Hotel Genel Müdürü Ebubekir Önder ve Afyonkarahisar TBF İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale’nin girişimleri ile Afyon’a geldi. Yapılan çalışma sonrasında Afyonkarahisar’da ilk kez bir basketbol takımı kentte kampa girmiş oldu. Afyonkarahisar’da daha önce yurt dışı, Süper Lig, 1., 2., 3. ve Bölgesel Amatör Lig’lerdeki bir çok takım kam yapmış, bazı turnuvalar da gerçekleşmişti. Önder ve Demirkale’nin girişimleri ile kente ilk kez gelen basketbol takımı İTÜ de Afyonkarahisar’da kamp yapan ilk takım unvanını aldı.
Yaptığı açıklama ile kampın detaylarını anlatan Önder, “Afyonkarahisar’da daha önce bir çok kez futbol takımlarına ev sahipliği yaptık. Kentimize maçlara katılmak için de diğer branşlardan çok fazla takım gelerek otelimizde ve diğer otellerde konakladı. Kamp için ilimizi tercih eden ilk basketbol takımı ise İstanbul Teknik Üniversitesi basketbol takımı oldu. Kendilerine şehrimizi ve otelimizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz. Bizimle bu yolda çalışmalar yaparak ilimize İTÜ basketbol takımının gelmesinde katkısı olan Demirkale hocamızı da teşekkür ediyorum. Tesislerini açarak bize destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’na teşekkürü borç biliriz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM