Emirdağ’ın nüfusunu doğalgaz ve OSB yatırımları artırdı

Emirdağ’ın nüfusunu doğalgaz ve OSB yatırımları artırdı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, 1940 yılından bu yana yapılan sayımlar baz alındığında Emirdağ İlçesi’nin tarihinde en kalabalık nüfusuna ulaştığını açıkladı. Koyuncu, “Nüfus artışındaki en büyük etken ilçemizin her köşesine ulaştırmaya gayret gösterdiğimiz doğalgaz ve OSB yatırımlarıdır” dedi

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını açıkladı. TÜİK’in verilerine göre; Emirdağ’da ikamet eden nüfus, 2022 yılsonu itibarıyle bir önceki yıla göre 978 kişi artarak 42 bin 327 kişiden 43 bin 305 kişiye ulaştı.
EMİRDAĞ HIZLA GELİŞEN DİNAMİK BİR YAPIDA
Emirdağ ilçe merkezi baz alındığında ise bir önceki yıla göre nüfusu 1008 kişi artarak 21 bin 970 olan nüfusu 22 bin 348 oldu. Bu rakamla Emirdağ ilçe merkezi Afyonkarahisar’ın en fazla nüfusu artan ilçesi olurken; 1940 yılından bu yana yapılan nüfus sayımları dikkate alındığında Emirdağ şehir merkezi tarihinin en kalabalık nüfusuna sahip oldu. Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ’ın nüfusunun her yıl giderek arttığını ve görev yaptığı süre içerisinde de bunu gördüklerini ifade etti. Koyuncu, hızla gelişen ve değişen Emirdağ’ın dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirtti. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçedeki nüfus artış hızının ürettikleri projeler ve oluşturdukları yatırımlarla doğru orantıda olduğunu ifade etti.
DOĞAL GAZ VE OSB YATIRIMLARI NÜFUSU ARTIRDI
Serkan Koyuncu şunları kaydetti: “Geride bıraktığımız 4 yıla yakın dönemde vatandaşlarımızla birlikte hareket ederek önemli işler başardık. 1940 yılından bu yana yapılan sayımlar baz alındığında Emirdağ tarihinin en kalabalık nüfusuna ulaştı. Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızla istişareler neticesinde belirlediğimiz projeleri hayata geçirdik. Bunun yanı sıra nüfus artışındaki en büyük etken ilçemizin her köşesine ulaştırmaya gayret gösterdiğimiz doğalgaz ve Organize Sanayi Bölgesine yapılan yatırımlardır. Emirdağımıza hizmet için gece gündüz demeden çalışmaya devam edecek, tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik ve sportif alanlarda adından söz ettiren hizmetleri yürütmeye gayret edeceğiz. İlçemizi tercih eden hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Bölgemizin cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz. Gönül belediyeciliğiyle marka ilçe Emirdağ’ımızın yükselişini devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM