Afyon Lisesi öğrencileri Polonya’da deneyimlerini artırdı

Afyon Lisesi öğrencileri Polonya’da deneyimlerini artırdı

Afyon Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Erasmus+ka229 Geleceğin Şifresi: Doğa Dostu Robotlar Projesi kapsamında Polonya’ya giderek deneyimlerini arttırdılar

 

İngilizce Öğretmeni Meral Hitit ve Zübeyde Erol koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+ KA229 ‘The Code Of Future: Eco-Friendly Robots’, Geleceğin Şifresi: Doğa Dostu Robotlar projesi kapsamında, Afyon Lisesinden öğrencileri; Gökçe Naz Balcı, Ümmü Ebrar Dalmış, Ahmet Seyfi Özdemir ve Muhammet Utku Coşkun, Polonya’nın Rzeszow kentinde Zespol Szkolno Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie okulunu ziyaret ettiler.
DOĞA DOSTU ROBOTLAR TASARLANMAK İSTENİYOR
Türkiye, İspanya, Estonya, Polonya, Kuzey Makedonya ve Portekiz ülkelerinden oluşan 6 ortaklı bu projenin koordinatörlüğünü ise Afyon Lisesi yapıyor. Proje doğrultusunda 6 farklı ülkeden bir araya gelen 24 öğrenci ve 12 öğretmen VEXIQ çalışmaları yaptılar. Drone ile yapılan kodlama ve uçuşlar öğrenciler için unutulmaz bir deneyim edinmelerini sağladı.
Polonya gezisi ile ilgili bilgi veren Afyon Lisesi Müdürü Ramazan Balkan, “Altı ortaklı Avrupa Birliği Erasmus projesiyle 21. yüzyılda dijital yeterliliği arttırmak için eğitsel robotların, önemli bir araç olarak kullanılarak eğitim ortamının içinde ve dışında temizliği ve çevrenin korunmasını artırmayı sağlamak amaçlanmaktadır. Proje çalışmaları olarak doğa dostu robotlar tasarlayabilmek için etkinlikler yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.
DEPREM FELAKETİNİN ACISI PAYLAŞILDI
Okul Müdürü Ramazan Balkan sözlerini şöyle tamamladı: “LegoEV3 ile deprem simülasyonu olan binalar inşaa edildiğini ve Polonya hareketliliğin ana teması olan ‘Blue Sky’ konusu ile Çevre Bakanlığı ziyaret edilmiştir. Hava kirliği ölçümü ile ilgili bilgiler alınmıştır. Altı farklı kültürün harmanlandığı son derece verimli bir hafta geçirilmiştir. Tüm öğrenci ve öğretmenler Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle üzüntü ve acılarını bizimle paylaştılar ve Türk ekibini rahatlatmak ve mutlu edebilmek adına büyük çaba sarf ettiler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM