“100 yıl önce olduğu gibi   kadınlarımızla birlikte tarih yazacağız”

“100 yıl önce olduğu gibi kadınlarımızla birlikte tarih yazacağız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kadınlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili A. Adayı Eczacı Okşan Efe Ulusoy, “Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi Cumhuriyetimizin yeni asrında da kadınlarımızla birlikte tarih yazacağız” dedi

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcıları, Başkanlık Divanı Üyeleri, Milletvekilleri, 81 il ve ilçe teşkilatından gelen kadınlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yol’da yürüyen Genel Başkan Meral Akşener, Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakarak beraberindeki kalabalık heyetle birlikte saygı duruşunda bulundu.
“YILMAYAN, YIKILMAYAN VE MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYEN TÜRK KADINLARIYIZ”
Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan İYİ Parti Lideri Akşener deftere, “Aziz Atatürk, Türk milletine medeniyet yolundaki en büyük armağanın olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bir kez daha huzurundayız. Biz nice zor şartların ve imkansızlıkların içerisinde Cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelen köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan, yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. Cumhuriyetimizin bizim için ne kadar büyük bir şans olduğunun da farkındayız. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz kadınlar, daha çocuk yaşta içtiğimiz anda sadakatimizle medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki 1934 yılında Batılı ülkelerden bile önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verebilen bu Cumhuriyet, 2023 yılında bunun hatırasıyla yetinemez. Çünkü biliyoruz ki kadınların omuzlarında yükselen bu memleket, yeni asrında kadınları görmezden gelemez. Çünkü Türk kadını güçlü olursa Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla bir kez daha söz veriyoruz ki ülkemiz ve milletimiz için durmaksızın çalışacak, evlatlarımızın geleceği için yılmaz bir mücadele verecek, Cumhuriyetimizin yeni asrında kadınlarla birlikte tarih yazacağız. Büyük Türk milleti için verdiğiniz mücadeleyi ve biz Türk kadınları için açtığınız yolu bir kez daha şükranla selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.” ifadelerini yazdı.
BİNLERCE PARTİLİ ANITKABİR’DE BULUŞTU
Anıtkabir ziyaretine İYİ Parti Afyonkarahisar teşkilatı da yoğun katılım gösterdi. Törene; İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve çok sayıda partilinin yanı sıra İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dinar eski Belediye Başkanı Saffer Acar, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, 57. Hükümet’in Bayındırlık ve İskan Bakanı, Abdülkadir Akcan ile İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili A. Adayı Eczacı Okşan Efe Ulusoy’da katıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Milletvekili A. Adayı Ulusoy, Anıtkabirdeki törenin ardından İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Avukat Ünzile Yüksel ve partinin ana kademesi ile görüş alışverişinde bulundu.
“CUMHURİYETİMİZİN YENİ ASRINDA DA KADINLARIMIZLA TARİH YAZACAĞIZ”
Milletvekili A. Adayı Ulusoy, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk bir şekilde kutladıklarını söyleyerek, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşenir ve ülkemizin dört bir yanından gelen kadınlarla birlikte Anıtkabir’de Atatürkümüzün huzurundaydık. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi Cumhuriyetimizin yeni asrında da kadınlarla birlikte tarih yazacağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM