Ramazan ayı boyunca günde 10 bin kişiye iftar verilecek

Ramazan ayı boyunca günde 10 bin kişiye iftar verilecek

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Yemekhanesi’ni ziyaret etti

 

Başkan Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Barış Dal ile birlikte her gün 10 bin kişilik iftar yemeği hazırlayacak Belediye Yemekhanesini ziyaret ederek, çalışmaları inceledi.
“AŞIMIZI PAYLAŞIYORUZ”
Ramazan Ayı’nın insanları birlik ve beraberliğe en çok yaklaştıran ay olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Ramazan’ın ilk günü. Tüm hemşehrilerimize hayırlı mübarek olsun. Mahalle iftarlarımız bu senede aynen devam edecek. Mutfağımızda 10 bin kişilik iftar yemeği hazırlanıyor. İhtiyaca göre bu sayı 12 bine çıkabiliyor. Sanayide sabit iftar çadırımız var 6 farklı bölgede de iftar dağıtım yerlerimiz var. Hemşehrilerimiz ile daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de buluşmaya devam edeceğiz, aşımızı paylaşacağız. Halkımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.” dedi.
RAMAZAN AYI AFYONKARAHİSAR’DA DOLU DOLU GEÇECEK
Başkan Zeybek Ramazan Ayı’nın Afyonkarahisar’da dolu dolu geçeceğine dikkat çekerek tüm vatandaşları Zafer Meydanı’nda Belediye tarafından hazırlanan etkinliklere davet etti. Zeybek, “Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı sıkılan vatandaşlarımızı bir araya getirelim ve Afyon Ramazan’ı atmosferine uygun yaşasın diye meydanda Ramazan çarşısı oluşturduk. Bu yıl da hemşehrilerimiz bu etkinlikler ile hoş vakit geçirecek. Bu sene de hemşehrilerimizi meydanımıza bekliyoruz inşallah.” diye konuştu.
“GÜNLÜK 10 BİN KİŞİYE İFTAR”
Ramazan Ayı boyunca, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla vatandaşlara yemek ikramında bulunacağını söyleyen Başkan Zeybek, “Ramazan Ayı nedeniyle Belediyemiz tarafından şehrimizin dört bir yanında iftar çadırları kuruldu. Çadırlarımız, Ramazan ayının ilk gününden son gününe kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek. Hayırseverlerin de katkılarıyla farklı mahallelerde oluşturulan dağıtım noktalarında günlük 10 bin kişiye iftar yemeği verilecek.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23