“Afyon dünya kenti olmaya aday kent”

“Afyon dünya kenti olmaya aday kent”

İYİ Parti Afyonkarahisar ikinci sıra Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Enis Arabacı, Afyonkarahisar’la ilgili yapılması gereken projeleri açıkladı. Arabacı, “Afyonkarakarhisar dünya kenti olmaya aday bir kenttir. Burayı uluslararası turizm destinasyonu haline getirebiliriz” dedi

 

Seçim çalışmalarını Sandıklı’da sürdüren Dr. Mustafa Enis Arabacı’nın Afyonkarahisar için öncelikli olarak yapılması gereken projeleri anlattı.
“AFYON TURİZMİ İÇİN GEREKEN YAPILMAMIŞ”
Dr. Mustafa Enis Arabacı, Sandıklı ve Afyonkarahisar’ın termal turizmin başkenti olarak kabul edilmesine rağmen bunun yeterli olmadığını söyledi. Arabacı, “Tüm bunlar yetmez, bu sadece kendimizi kandırmaktan öte bir şey değil. Afyonkarahisar’ın kaç tane otelinde yabancı turistler kalıyor?, kaç gece konaklıyor? Şehir ekonomisine ne kadar katkısı var.? Termal turizmin başkenti diyorsak turizm geliri şehrin öncelikli geri haline gelmesi lazımdır. Termal turizm açısından Sandıklı çok önemlidir. Sandıklı çamur banyoları, termal suları kadar Akdağ, Tokalı kanyon, yılkı atları, geyikleri, akbaba ve kartalları ile en önemli doğa turizm çekim merkezi olması gerekir. Ancak bu güne kadar gerekli çalışmalar yapılmadığı için turizmden alması gereken yatırımı alamamış. Sandıklı tarihi geçmişi, doğal güzellikleri, termal altyapısıyla Afyonkarahisar’ın Belek bölgesi gibi özel bir turizm konsepti haline gelebilir. Afyonkarahisar’ın uluslararası turizm destinasyonu için burası çok önemli. Sandıklı’nın turizmden daha fazla pay alması lazım. Dünyada önemli bir pazara sahip olan spor kamp merkezi turizmi için Sandıklı biçilmiş kaftandır. Başta futbol olmak üzere özellikle sezon öncesi dünyanın önemli kulüpleri sezona iyi bir başlangıç için en iyi kamp merkezlerine gidiyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi bizim takımlarımızda sezon öncesi kampı için genellikle yurt dışını tercih ediyorlar. Oysa Sandıklı özellikle Akdağ ve etekleri spor kamp merkezi için çok ideal. Fazla bir yatırıma da gerek kalmadan yapılacak olan tesisler, kondisyon antrenmanları, kros pistleri ile Sandıklı sadece Türkiye’nin değil uluslararası önemli bir spor turizm merkezi olabilir. Bu konuda ben üzerime düşeni yapacağım.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM