M. Arsoy Ortaokulu’nun yıl sonu resim sergisi açıldı

M. Arsoy Ortaokulu’nun yıl sonu resim sergisi açıldı

Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladığı çalışmalar Park Afyon AVM’de açılan sergide görücüye çıktı

 

Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencilerinin çalışmalarından hazırlanan sene sonu sergisi dün sabah Park Afyon AVM birinci katta açıldı. Sergiyi okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni İlknur Güven ile Teknoloji Tasarım Öğretmeni İftar Bayram birlikte hazırladı. Sergi açılışında; İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Afyonkarahisar eski Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Turgay Bingül, öğretmenler, öğrenciler ve alışveriş merkezi ziyaretçileri gezdi.
Sergi hakkında bilgi veren Görsel Sanatlar Öğretmeni İlknur Güven, Maver Kemal Arsoy Ortaokulu’nda birlikte görev yaptığı Teknoloji Tasarım Öğretmeni İftar Bayram’la birlikte okul öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları çalışmalardan oluşan bir sergi oluşturduklarını söyledi. Güven, bu sergi ile öğrencilere bilim ve sanatı sevdirmeyi amaçladıklarını, sergide kara kalem, suluboya resim çalışmalarının yanı sıra Teknoloji Tasarım dersinde ortaya konulan proje çalışmalarına yer verildiğini dile getirdi. Maver Kemal Arsoy Ortaokulu Müdürü Nuri Altaş, Görsel Sanatlar dersi ile Teknoloji Tasarım dersinde öğrencilerin bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları tanıtma gereği duyarak bu sergiyi açtıklarını ifade etti. Altaş, bilim ve sanatı öğrencilere sevdirmek istediklerini serginin geleneksel bir kimlik kazanarak her yıl sonunda açılması planladıklarını sözlerine ekledi. Sergide bir öğrenci tarafından sunula keman dinletisi de beğeni topladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM