AFSÜ’nün uluslararası işbirlikleri artıyor

AFSÜ’nün uluslararası işbirlikleri artıyor

AFSÜ’nün uluslararası gelişim hedefi doğrultusundaki çalışmalar sürüyor. AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin girişimi sonucu, Kazakistan, Arnavutluk, İtalya ve Polonya’daki üniversiteler ile beş yeni uluslararası anlaşma imzalandı

 

 

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (AFSÜ) yurt dışındaki üniversitelerle yaptığı anlaşmalarla birlikte AFSÜ öğrencileri ve personeli dünyanın farklı coğrafyalarında akademik faaliyetlerini devam ettirebilecek.
AFSÜ ile Kazakistan “Semey Tıp Üniversitesi” ve Arnavutluk’taki “Elbasan Aleksandër Xhuvani Üniversitesi” ile iş birliğine dayalı anlaşmalar imzalandı. Bu iki anlaşma ile AFSÜ’nün akademik süreçlerini uluslararası standartlara uygun hâle getirmek ve öğrencilerin mesleki gelişimi için ortak araştırmalar yapmak, bilimsel bilgi ve teknik materyal alışverişinde bulunmak, personel ve öğrenci değişimini gerçekleştirmek, kongre, konferans, sempozyum, seminer gibi ortak bilimsel toplantılar düzenlemek, yenilikçi projeler geliştirmek ve bunları tanıtmak için müşterek hareket etmek, tüm ortak faaliyetlerde, taraf üniversiteleri kapsayan sosyal yardım çalışmaları yürütmesi hedefleniyor. AFSÜ’nün imzaladığı üç yeni Erasmus+ KA131 anlaşması ile de İtalya’daki “Universita degli Studi di Foggia Üniversitesi” Tıp Fakültesi, Polonya’daki “Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Üniversitesi” Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri; Polonya’daki “Wyzsza Szkola Bankowa W Toruniu Üniversitesi” Sağlık Yönetimi Bölümü ile öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM