Baba-Çocuk kampı  girişleri bugün başlıyor

Baba-Çocuk kampı girişleri bugün başlıyor

Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi, aileleri “Baba-Çocuk Kampı” ile ikinci kez doğayla buluşturacak. Kamp kayıt ücretleri AFAD ve Kızılay aracılığıyla depremzedelere yardım amacıyla kullanılacak

 

Babalar Günü’ne özel Afyon Motor Sporları Merkezinde gerçekleştirilecek “Baba-Çocuk Kampı”nın amacı Baba-çocuk ilişkisini güçlendirmek, aileler arası sosyal ilişkilerin ve dostlukların pekişmesi. Düzenlenecek etkinlikler 16-17-18 Haziran’da gerçekleşecek.
Babalar ve çocuklar, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile yapılacak etkinliğe katılacak.
Aile birliğini oluşturan en önemli unsurların başında baba ve çocukların geldiğine dikkat çeken Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “Çocuk yetiştirirken babalar, en az annelerimiz kadar önemlidir. Anne ve babasının birlikte kendisiyle ilgilendiğini ve kendisi için yeteri kadar zaman ayırdığını hisseden çocuklar, kendilerini daha mutlu hissedeceklerdir. Babalar, çocuklarıyla yalnızca evde değil, birçok farklı ortamda çocuklarıyla bir araya gelmeli ve onlara farklı etkinliklerle yeni deneyimler hazırlamalıdır. Bu nedenle Babalar günü gibi özel bir günde, baba ve çocukları eğitici ve öğretici bunun yanı sıra birlikte vakit geçirip eğlendiren bir kampta bir araya getireceğiz. Yalnızca Babalar Günü’nde değil, normal zamanlarda da anne ve babaların eşit ve yeterli şekilde çocuklarıyla ilgilenmeleri için farklı etkinlikler ve ortak zeminler oluşturulmasını önemsiyoruz.” dedi.
Geçen yıl ilkini yaptıkları etkinlikte bu yıl ikinci kez babalar ve çocukları ağırlamaya hazırlandıklarını belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Ailelere yönelik sosyal aktiviteleri düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kamptaki amacımız baba-çocuk ilişkisini güçlendirmek, aileler arası sosyal ilişkilerin ve dostlukların pekişmesini sağlamak. Bunun yanı sıra 11 ili etkileyen depremlerin ardından, yaşanan afetin olumsuz etkilerini çocuklarımızın zihninden azaltmak istiyoruz. Onların geleceğe umutla bakmaları bilincini oluşturmaya yardımcı olmak istiyoruz. Çocuklarımızı depremin olumsuz etkilerinden uzaklaştıracak keyifli ve eğitici bir Baba-Çocuk Kampı düzenleyeceğiz.” dedi.
Organizasyon kapsamında frizbi, survivor, kule, bataklı, arşimet, ben bilirim, tangram, saka, düz taban, kanal, rota ve nostaljik oyunların yanı sıra tiyatro, sinema ve gezi etkinlikleri de yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM