Kavşak ve orta refüjler yenileniyor

Kavşak ve orta refüjler yenileniyor

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budama ve çeşitli peyzaj çalışmalarına devam ediyor

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehrin birçok noktasında yer alan dinleme alanları, parklar, orta refüjler ve kavşaklarda modern ve gelişen şehircilik anlayışına uygun düzenlemeler yapan Belediyemiz, üst yapı seferberliğine devam ediyor. Yapılan bakım çalışmalarının yanı sıra şehre estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Belediye ekiplerimiz orta refüjlere ve kavşaklara new jersey taşları ile ışıklandırmalar yerleştirdi. Bu çalışmaların son adresi ise Adnan Menderes Bulvarı oldu. Hayata geçirdiği projelerle şehir estetiğini her zaman ön planda tutan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ekiplerimize verdiği talimat ile orta refüjlerde başlatılan yenileme çalışmaları sürüyor. Son olarak Adnan Menderes Bulvarı’nda yenileme başlatıldı. Belediye iştiraki olan YÜNTAŞ AŞ.‘ye bağlı üretim tesisinde üretilen taşlar ile özellikle ana arterlerde bulunan orta refüjler modern bir görünüme kavuşuyor. Adnan Menderes Bulvarının gidiş ve geliş bölümünde yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan orta refüjün taban döşemeleri söküldü. Yerine beton bariyer taş döşemesi yapılıyor. Bittiğinde daha modern ve düzenli bir görünüm kazanacak bulvar herkesin beğenisini kazanacak.” ifadelerine yer verildi.
“KENT ESTETİĞİNE UYGUN YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kent estetiğine uygun yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Tüm çalışmalarımızı insan ve çevre odaklı yapıyoruz, Şehir merkezindeki ve belirli noktalarda benzer çalışmalar yapılarak modern ışıklandırmalar, kaldırım yenileme, orta refüj yenileme ve görsel zenginlikler ile kavşak noktalarının rengârenk ve modern görünüme kavuşuyor. Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan plan doğrultusunda bütün mahallelerde ve güzergâhlarda ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesi için çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM