Toplu taşımaya zam geldi

Toplu taşımaya zam geldi

Şehir içi halk otobüsü yolcu taşıma fiyatları Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında güncellendi.

Yeni tarifeyle; Nakit biniş ücreti 10 TL, tam kart biniş ücreti 9 TL, öğrenci kartı biniş ücreti 8 TL, abone kart dolum bedeli 550 TL, öğrenci abone kart dolum bedeli 450 TL, aktarma 2,50 TL, kart ücreti 50 TL olarak belirlendi

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Halk Otobüsü ücret tarifesine artan giderler nedeniyle zam yaptıklarını söyledi.

“EN UYGUN FİYAT YİNE BİZDE”

Zeybek, “Artan giderlerimiz nedeniyle otobüs ücretlerine zam yapmaya mecbur kaldık. Yoksa her ay 5 milyon taşımada zarar var. Biz Belediye olarak toplu taşımacılıkta kar etmiyoruz. Bu son zamma karşı da zarar ediyoruz. Ama bir nebze yükü hafifletme amacıyla Plan Bütçe Komisyonumuz böyle bir çalışma yaptı. Çevre illerden fiyatları aldık. En uygun fiyat Afyonkarahisar olarak bizdedir” dedi.

HASTÜRK: HALK OTOBÜSLERİ İLE DOLMUŞ ARASINDAKİ FARK NE?

Millet İttifakı’nın İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet Hastürk, Mehmet Zeybek’e, Belediye Halk Otobüslerinin dolmuşlarla arasındaki farkın ne olacağını sordu. Zeybek, değerlendirmeyi Şoförler ve Otomobilciler Odası yönetiminin yapacağını belirtti. Toplantıda hazır bulunan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Karataş, minibüsler olarak aynı fiyat mesafesini koruyacaklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM