Zabıta’dan dilenci operasyonu

Zabıta’dan dilenci operasyonu

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetimlerine devam ediyor

 

Afyonkarahisar’ın birçok noktasında yapılan denetimlerde dilenciler hakkında işlem yapılırken, topladıkları paralara da el konuldu. Vatandaşlardan para isteyen istismarcılara, Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri göz açtırmıyor. Bu kapsamda Ambaryolu, Uzun Çarşı, Özdilek Kavşağı, ANS Kavşağı, Bankalar Caddesi civarlarında vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etme yoluyla para kazanmaya çalışan dilencilere yönelik denetimlerde yakalanan dilenciler hakkında işlem yapıldı. Denetimlerde 9 dilencinin üzerinden çıkan 1800 TL’ye el konulurken, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 33. Madde hükmüne istinaden her birine idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

İL DIŞINDAN GELEREK YEVMİYE USULÜ ÇALIŞIYORLARMIŞ

Bazı dilencilerin il dışından gelerek yevmiye usulü çalıştığını belirten Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, vatandaşların dilencilere itibar etmemesi ve para vermemesi gerektiğini vurgulayarak dilencilere yönelik denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini duyurdu.

“VATANDAŞLARIMIZ İTİBAR ETMESİNLER”

Müdür Çelik, “İşlek sokak ve caddelerden toplanan dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Vatandaşlarımızdan bu tür haksız kazanç elde etmek isteyen kişilere itibar etmemelerini, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne şikâyette bulunmalarını rica ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla vatandaşların huzuru için çalışmalara devam edileceğini belirten Zabıta Müdürü Taner Çelik, uygulamaların aralıksız devam edeceğini belirterek, Afyonkarahisarlıların bu tarz duygu istismarcılarına fırsat vermemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM