Emirdağ’da “Ekolojik Atölyeler” projesi hayata geçti

Emirdağ’da “Ekolojik Atölyeler” projesi hayata geçti

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, seçim vaatlerinden biri olan çocuklarla doğanın bütünleştirileceği Ekolojik Atölyeler projesini hayata geçirdi

 

Ekolojik atölyelerde çocuklara enerji tasarrufu, sürdürülebilir enerji kaynakları ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgiler verilerek atölye çalışmalarıyla öğrendiklerini uygulama fırsatı veriliyor.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulduğu Ekolojik Atölyelerde 4 – 6 yaş arasındaki çocuklar, çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçirme imkânı buluyor. Çocuklar ayrıca drama ve oyunlarla tatillerinde boş zamanlarını verimli şekilde değerlendiriyorlar.

Serkan Koyuncu,  söz verdiği projeleri hayata geçirmenin yanı sıra çocuklar için güzel işlere imza atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Koyuncu, “Çocukların doğayla iç içe, kendilerine katkı sağlayabilecek uğraşılar içinde olmalarını istiyoruz. Bu amaçlarla hayata geçirdiğimiz Ekolojik Atölyelerde çocuklarımız öğrenmiş oldukları bilgileri farklı atölye çalışmalarıyla pekiştirerek kendi yaşamlarını nasıl ekolojik bir yaşama dönüştürebileceklerini yaşayarak ve gözlemleyerek öğrenme imkanı buluyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM