“Kocatepe’de yakılan bağımsızlık ateşi yurda yayıldı”

“Kocatepe’de yakılan bağımsızlık ateşi yurda yayıldı”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 101 yıl önce Afyonkarahisar Kocatepe’de yakılan bağımsızlık ateşinin Anadolu’da tek düşman askeri kalmayıncaya kadar tüm yurda dalga dalga yayıldığını belirtti

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“TÜRK İSTİKLAL HARBİNİN DÖNÜM NOKTASI”

Dr. Hasan Arslan, 101 yıl önce bugün şerefli Türk askerlerinin takvim yaprakları 26 Ağustos 1922’yi gösterirken sabaha karşı saat 4.30’da Gazi Mustafa Kemal’in emriyle başlayan Büyük Taarruz‘un ilk günü Kalecik, Belentepe ve Tınaztepe’yi 27 Ağustos’ta ise Afyonkarahisar’ı almayı başardıklarını hatırlattı. Arslan, “İlimizde yaşanan Başkomutanlık Meydan Savaşı Türk İstiklal Harbinin dönüm noktası olmuş, 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırmışlardır. Her bir karış toprağı kanla sulanmış bu mübarek toprakların gerçek sahipleri yeniden bu topraklara sahip olmanın şerefini yaşadı. Dinini, vatanını, canını ve namusunu korumak için savaşan Mehmetçiklerin birçoğu şehit düşmüş, birçoğu gazi olmuştur ama asla bu kutsal toprakları düşmanlara teslim etmemişlerdir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM