“Sağlık Endüstri Bölgesi daha hızlı ilerleyecek”

“Sağlık Endüstri Bölgesi daha hızlı ilerleyecek”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Afyonkarahisar açısından özel önem taşıyan yatırım çalışmalarını takibe devam ettiklerini belirtti.

Kocatepe Gazetesi’ne, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Afyonkarahisar’a gerçekleştirdiği ziyareti ve önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanı’nın Afyonkarahisar’a yapacağı ziyareti değerlendiren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Ulaştırma Bakanımız ilimiz açısından önem taşıyan projeleri yakından takip ediyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Büyük Zafer’in 101’inci yıldönümü kutlamalarına katılmak içen geldiği Afyonkarahisar’da kamu yatırımları ile ilgili de görüşmelerde bulunduğunu belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya şunları söyledi:

SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİ ÇALIŞMALARI DAHA HIZLI İLERLEYECEK

“Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Beyin başkanlığında yapılan toplantıda İlimiz açısından büyük önem taşıya Sağlık Endüstri Bölgesi çalışmalarının hızlandırılmasına karar verildi. Bu projemize yönelik bir kısım hususlar müzakere edildi. Yatırım çalışmalarının hızla ilerlemesi için kararlar alındı. Bu projenin fikir babası benim. Afyonkarahisar’da böyle bir yatırım çalışması yapılması gerektiğini ilk kez ben ortaya koymuştum. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın başkanlığında yaptığımız toplantılarda Sağlık Endüstri Bölgesi çalışmalarının daha sağlıklı ilerlemesine yönelik kararlar alındı. Konunun tarafları alınan önlemler noktasında mutabık kaldı. Bundan sonrası için çalışmaların daha hızlı ilerleyeceği kanaatindeyim.”

SERACILIĞIN GELİŞMESİ İÇİN SU KAYNAKLARI  EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILACAK

Diğer yandan Afyonkarahisar’da jeotermal enerji desteğiyle sürdürülen seracılık faaliyetleri noktasında da önemli kararlar alındığını belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Termal sera yatırımlarının yaygınlaştırılması için çalışılacak. Bu çalışmalar yaygınlaştırılırken Afyonkarahisar’ın sahip olduğu soğuk ve sıcak su kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için koordinasyon sağlanacak. Yer üstün soğuk su kaynakları kullanılarak yapılan tarım faaliyetlerine zarar vermeden, yeraltındaki sıcak su kaynaklarının seracılık yatırımlarında nasıl kullanılması gerektiği belirlenecek. Doğanın dengesi korunarak, kaynakların yatırıma dönüşmesi sağlanacak” dedi.

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İLE YOL ÇALIŞMALARI HIZ KAZANACAK

Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar açısından önem taşıyan çalışmalara hız verimesinin ele alındığını belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “AFSÜ’ye bağlı Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Hastanesi yapımı, Dinar-Çay-Bolvadin karayolları ile Sandıklı-Hocalar-Banaz yollarının yapımı için gerekli talimatlar sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey tarafından verildi. Bu yatırımlar da önemli hız kazanacak” dedi.

HIZLI TRENDE AFYON-ANKARA ARASININ AÇILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun önümüzdeki günlerde Afyonkarahisar’a yapacağı ziyaretin de önem taşıdığını belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Sayın Bakanımızın Afyonkarahisar ziyareti sırasında Hızlı tren projesinin ve AFRAY projesinin tüm duraklarını tek tek ziyaret edeceğiz. Hızlı Tren Projesinde Afyonkarahisar-Ankara hattının öncelikli olarak tamamlanması konusunda sayın Bakanımızın desteğini isteyeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM