Kadınanalar Bedesten’e taşınıyor

Kadınanalar Bedesten’e taşınıyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kadınanalar’ın Bedesten Meydanına taşınacağını açıkladı.

 

Kentin simgesi olan Kadınanalar’ın Bedesten Meydanı’na taşınacağını açıklayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bölgede yapılacak düzenlemeleri esnaf ve vatandaşlarla paylaştı.

Bedesten Meydanı’nın Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade eden Mehmet Zeybek,  Afyonkarahisar’ın her geçen gün gelişip güzelleştiğine dikkat çekti.

Başkan Zeybek, “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi haline gelmiştir. Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şehrimizin kültürel mirasına saygı göstererek, modern ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak bir denge oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Ambaryolu kavşağında bulunan “Kadınanalar”ı buraya taşıyacağız. Kavşak düzenlememizde peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları bulunacak. Bu projemizi bölge esnafımızla paylaştık. Esnafımız yeni yapılacak düzenlemeyi çok beğendi. Şimdiden Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM