Belediye Başkanlığına aday değilim

Belediye Başkanlığına aday değilim

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, hafta sonu yapılacak büyük kongre sonrası Belediye Başkan aday adaylığı başvuru sürecinin başlayacağını belirtti. Uluçay, “Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına aday değilim. Genel merkeze de bu düşüncemi söyleyeceğim” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, dün sabah partide basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı.

“AK PARTİ YENİLENDİKÇE GÜÇLENEN BİR DAVA HAREKETİDİR”

7 Ekim 2023 Cumartesi günü partisinin büyük kongresinin yapılacağını, Belediye Başkan aday adaylığı başvurularının 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak seçimden sonra Genel Başkan Yardımcılarının belirlenmesiyle başlayacağını söyledi. Uluçay, “Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına aday değilim. Bu düşüncemi genel merkezide ileteceğim.” dedi. Hüseyin Ceylan Uluçay, 7 Ekim 2023 Cumartesi günü  “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edilecek olan 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde, geleneksel hale gelen basın açıklamasını yaptığını söyledi. Uluçay, “14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı’ şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır. 22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur.” dedi.

“BAZI PARTİLERİN KONGRELERİNE HAKİM OLAN KAOSU ENDİŞEYLE İZLİYORUZ”

“Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz.” diyen Uluçay, “Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir.”

“ESER VE HİZMET POLİTİKAMIZI BİR ÜST LİGE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

Hüseyin Ceylan Uluçay, sözlerine şöyle devam etti: “Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

“BAŞKAN ADAYI DEĞİLİM ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ RESMEN BAŞLAMADI”

Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Uluçay, Mahalli İdareler Genel Seçimi için BElediye Başkan aday adaylığı başvuru sürecinin ne şekilde işleyeceği sorusunu cevaplandırdı. Uluçay şunları söyledi: “Bilindiği üzere 7 Ekim 2023 Cumartesi günü büyük kongremiz yapılacak. Kongreden sonra Genel Başkan Yardımcılarımızın belirlenmesinden sonra bu süreç hızla devam edecek. Bu süreçte de aday adayı olmak isteyenler partimizi ziyaret ediyor. Ama resmi olarak süreç henüz başlamadı. Aday adaylığı başvuru süreci büyük kongremizden sonra netleşir. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için adaylık düşüncem yok. Daha önce de genel seçimler öncesi söylemiştim. Siyasi hedefim yok. Genel ve yerel seçime aday değilim. Dolayısıyla Belediye Başkan aday adaylığı ve adaylığı gibi bir düşüncem yok. Genel merkezede bu düşüncemi söyleyeceğim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM